mobile
REKLAMA

Dinozaury pojawią się w Parku Praskim

Dla wszystkich miłośników tych prastarych zwierząt zapowiada się interesujący weekend. W sobotę i niedzielę, 6-7 czerwca, w Parku Praskim odbędzie się piknik „Zaginiony Świat Dinozaurów”.

TAGI
Dinozaury pojawią się w Parku Praskim

Jakie atrakcje będą czekały na przybyłych do Parku Praskiego w najbliższy weekend?

Rozstawiona zostanie wielka strefa wykopalisk, w której każdy mały odkrywca dostanie profesjonalny ekwipunek i pomoże wydobywać szkielet dinozaura. Uczestnicy będą również przeszkoleni przez opiekuna odnośnie obowiązujących w strefie „technik" wykopaliskowych. Wszyscy odważni i nieustraszeni śmiałkowie sprawdzą swoje umiejętności wspinaczkowe i ruszą na szczyt góry, by dosięgnąć jaja w gnieździe pterodaktyli. Na stoisku ekspertów z Muzeum Ewolucji poznamy ciekawostki z życia tych prehistorycznych gadów. Mało tego – będziemy mogli zobaczyć prawdziwą kość udową dicynodonta i mierzący blisko 2 metry odlew pancerza dinozaura Saichania. Przez cały czas trwania imprezy dzieciom towarzyszyć będą animatorzy. Dzięki nim uczestnicy dowiedzą się - jaki to dinozaur, jak wyglądał, czym się żywił, jak dawno temu żył na Ziemi.

Akcję organizuje National Geographic Channel w ramach promocji serii „Tydzień z dinozaurami", która pojawi się na antenie kanału w dniach od 7 do 11 czerwca.

Piknik to okazja nie tylko do zabawy, ale także do zdobycia wiedzy na temat życia, zwyczajów i zachowania dinozaurów. Podczas imprezy pojawią się eksperci z Muzeum Ewolucji, którzy udzielą odpowiedzi na wszystkie nurtujące młodych odkrywców pytania oraz pokażą różne skarby z tej placówki naukowej.

„Zaginiony Świat Dinozaurów” można oglądać 6 i 7 czerwca w godzinach 10:00-18:00 w Parku Praskim (przy rzeźbie żyrafy). Wstęp wolny.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda