mobile

Dni Bemowa 2019

Na terenie lotniska na Bemowie przez dwa dni mieszkańcy obchodzili hucznie dni swojej dzielnicy. Były koncerty, pokazy i mnóstwo zabawy.

Katarzyna Bastrzyk
TAGI
Dni Bemowa 2019

W sobotę dzień rozpoczął się od Sąsiedzkiego Pikniku Bemowskiego, podczas którego na początku zostało zrobione oficjalne zdjęcie mieszkańców Bemowa. Wszyscy, którzy uwiecznili się na fotografii, dostali później na pamiątke, oprócz zdjęcia, plakat autorstwa Katarzyny Boguckiej.
Następnie odbył się pokaz baniek mydlanych i warsztaty budowania latawców, które przyciągnęły zarówno starszych, jak i najmłodszych uczestników zabawy.
Między 12:30, a 16:00 odbywały się też wycieczki z przewodnikiem, podczas których można było odkryć nieznane miejsca dzielnicy Bemowo, ale też dobrze znane każdemu mieszkańcowi, popularne zabytki.

Od godziny 18:00 Automobiliklub Polski zebrał fanów muzycznych przygód.
Na początku na scenie pojawił się Francesco Napoli, który rozkręcił publiczność swoimi włoskim temperamentem i głosem.

Usłyszeć można było jego przeboje „Balla Balla”, „Borneo” i „Ciao Italia”, a jego uśmiech i radość zarażała wszystkich wokół.
Z włoskich klimatów przeniósł nas w góralskie zespół Zakopower, razem z Sebastianem Karpiel- Bułeczką na czele. Oczywiście nie zabrakło wielkiego przeboju „Boso”, odśpiewanego wraz z tłumem pod sceną, jak i nowości jak „Białanie”.
„Witajcie, cieszymy się, że dla Was możemy zagrać”- mówił na sceny lider zespołu.
Jako ostatnia wystąpiła idolka młodych dziewcząt, czyli Sylwia Grzeszczak. Krzyków i pisków, gdy gwiazda pojawiła się na scenie, nie było końca. Widać, że jej fanclub wszędzie za nią podąża i doskonale bawi się na jej koncertach.

„Tamta dziewczyna”, „Pożyczony”, „Sen o przyszłości” to jedne z wielu utworów, które tego wieczoru można było usłyszeć na lotnisku na Bemowie.
W niedziele dzielnica zorganizowała coś wyjątkowego dla najmłodszych.
Cały dzień odbywał się piknik dla dzieci, a o 15:00 wszyscy chętnie obejrzeli spektakl „Plastusiowy Pamiętnik i plamy”, który został specjalnie przygotowany na tę uroczystość.
Na koniec spotkań na Bemowie wystąpiła lubiana przez wszystkie dzieci Majka Jeżowska ze swoim zespołem. Kolorowa, zaśpiewała piosenki „A ja wolę swoją mamę” czy „Papierowy man”. Doskonale wpadła w oko i ucho małym słuchaczom, a po koncercie chętnie z nimi robiła zdjęcia i wspólnie się bawiła.
Dni Bemowa 2019 na pewno można uznać za udane.
 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda