mobile
REKLAMA

Dni Bemowa - warto poznać historię swojej okolicy!

W pierwszy weekend czerwca w ramach zbliżających się Dni Bemowa, warszawski deweloper - firma Profbud organizuje wyjątkowe spotkanie – piknik rodzinno-historyczny „Dekada”. Wydarzenie będzie poświęcone historii Bemowa oraz jego zabytkowej i historycznej części – Boernerowa. Piknik ma na celu nie tylko zintegrowanie lokalnej społeczności, ale również edukację i pokazanie wyjątkowej historii tej części Warszawy. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Dzielnicy Bemowo Michał Grodzki. 

Anna Korzycka
TAGI
Dni Bemowa - warto poznać historię swojej okolicy!


Bemowo to jedna z dzielnic położona w zachodniej części Warszawy. Historia jej ziem sięga aż czasów średniowiecza.  Współczesna nazwa dzielnicy, odnosząca się do znajdującego się tam osiedla, została wprowadzona po II wojnie światowej w miejsce jej pierwotnej nazwy „Boernerowo”. Mimo że, dziś Bemowo pełni funkcję „sypialni” Warszawy, warto pamiętać i opowiedzieć innym jego historię. - Tworząc koncepcję pikniku rodzinno-historycznego zależało nam nie tylko na zintegrowaniu lokalnej społeczności, ale również pokazaniu mieszkańcom, jak ciekawa jest historia Bemowa – miejsca, w którym mieszkają – wyjaśnia Bohdan Szułczyński Wiceprezes Profbud.  Czerwcowy piknik z pewnością zainteresuje wszystkich tych, którzy chcą poznać historię Bemowa, ale również osoby, które są miłośnikami natury i spędzania czasu na świeżym powietrzu – a miejsc w otoczeniu zieleni na Bemowie z pewnością nie brakuje. 
Piknik odbędzie się 3 czerwca na polanie przy skrzyżowaniu ulic Radiowej i Kutrzeby. Do współpracy przy wydarzeniu został zaproszony Portal Warszawski, który zorganizuje  dwa spacery po historycznym Boernerowie. Wszystkich zainteresowanych poznaniem ciekawostek na temat tej zabytkowej części Bemowa, oprowadzi warszawski przewodnik – Daniel Echaust. W trakcie wydarzenia zaplanowane są również wykłady poświęcone historii miejsca, które przeprowadzi Stowarzyszenie Park Kulturowy Transatlantycka Radiotelegraficzna Centrala Nadawcza. 
Uczestnicy pikniku będą mogli obejrzeć wystawę historycznych fotografii pokazujących przemiany Dzielnicy Bemowo, a dla miłośników zagadek została przygotowana gra „Misja Dekada” powiązana z historyczną radiostacją. - Nie chcemy zdradzać wszystkich szczegółów imprezy. Na pewno warto nas odwiedzić Wydarzenie jest całkowicie bezpłatne, a dla wszystkich – niezależnie od wieku, przygotowaliśmy moc piknikowo-historycznych atrakcji. Zapraszamy całe rodziny! – wyjaśnia Szułczyński. 
Piknik rodzinno-historyczny odbędzie się 3 czerwca 2017 roku  w godzinach 11:00-18:00 na polanie przy ulicy Radiowej, róg Kutrzeby. Wstęp wolny. 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko