mobile

Dni Transportu Publicznego – świętujcie razem z nami!

W sobotę, 22 września zapraszamy na święto komunikacji miejskiej. Będzie można zwiedzić zajezdnię autobusową i tramwajową, zobaczyć, co kryje w sobie stara dyspozytornia oraz obejrzeć autobusy o napędzie elektrycznym, gazowym i hybrydowym.

Informacja prasowa / fot. Urząd m.st. Warszawy
Dni Transportu Publicznego – świętujcie razem z nami!

Program Dni Transportu Publicznego (DTP) jest niezwykle bogaty. Wszystkich chętnych zapraszamy do zajezdni Miejskich Zakładów Autobusowych przy ulicy Ostrobramskiej 38 w sobotę, 22 września od godziny 10.00. Będzie można obejrzeć pokaz odbicia autobusu przez Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej, pokaz Ratowników Drogowych i wziąć udział w konkursach rzutów do kosza o różnych poziomach trudności, które poprowadzą zawodniczki klubu SKK Polonia. A oglądając zabytkowe autobusy wyobrazić sobie, w jaki sposób podróżowali nasi rodzice lub dziadkowie. Będą też najnowsze pojazdy elektryczne, gazowe i hybrydowe, które są przyszłością Warszawskiego Transportu Publicznego.

Dzieci zapraszamy na warsztaty z ceramiki i malarstwa. Na zajęciach z ogrodnictwa będzie można zasadzić własną roślinę: do dyspozycji będą doniczki, narzędzia, ziemia, nasiona. W strefie rozrywki będzie można wsiąść na karuzelę łańcuchową, poskakać na eurobungee, przejechać się tyrolką, a nawet zagrać w warcaby czy monopoly junior. Najmłodsze dzieci z pewnością ucieszą się na widok żółwia-piaskownicy, koników bujanych czy rowerków biegowych. W strefie malucha rodzice znajdą też namiot z miejscem do karmienia i przewijania.

Na stoisku Zarządu Transportu Miejskiego będzie można uzyskać odpowiedzi na pytania związane z układem komunikacyjnym Warszawy i wgrać e-hologram. Dzieci będą mogły spotkać się z Panem Bilecikiem, pokolorować „komunikacyjne” obrazki, zagrać w koło fortuny, wielkoformatową grę planszową, ułożyć giga puzzle i zobaczyć jak pracuje kasownik.

Zapraszamy też na wycieczki „Tajemnice zajezdni” (co 40 minut), „Co kryje stara dyspozytornia” (co godzinę) albo przejazd linią spacerową po zajezdni – wycieczka odbywać się będzie starym jelczem (tzw. „ogórkiem”) z przyczepą (co 15 minut).

Z zajezdni przy ul. Ostrobramskiej autobusy specjalnie uruchomionej przez Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej linii 400 przewiozą chętnych do zajezdni tramwajowej Wola (wejście od strony ul. Wolskiej). Tam, w sobotę od godziny 10.00, na gości również czekać będzie wiele atrakcji. O 11.00 zaprezentowany zostanie zabytkowy wagon K #446 z 1940 roku, będą omnibusy konne oraz zabytkowe i nowoczesne tramwaje. W zajezdni będzie się można spotkać z siatkarzami ONICO Warszawa. Dla dzieci przewidziano m.in.: budowanie zajezdni z klocków, tworzenie książeczek, składanie modeli i poszukiwanie złotego tramwaju.

Prosto z zajezdni, tramwajami linii „0” będzie się można udać w podróż do Zakładu Energetyki Trakcyjnej i Torów przy ul. Prymasa Tysiąclecia 102, gdzie tramwajarze przygotowali wystawę pojazdów technicznych, maszyn stosowanych podczas produkcji rozjazdów, zwrotnic, stoisko Teleinformatyki Tramwajów Warszawskich oraz stoisko osprzętu sieci trakcyjnej.

Po zakończeniu zwiedzania tramwajem linii „0” można będzie przejechać do Zakładu Naprawy Tramwajów na ul. Młynarską 2, gdzie tramwajarze zaproszą na grochówkę oraz pajdę chleba ze smalcem.

Źródło: Urząd m.st. Warszawy

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda