mobile

Dobiegł końca Warsaw Music Week

 Wyjątkowa 9 edycja Warsaw Music Week już za nami. W Domu Braci Jabłkowskich zakończyło się dwudniowe święto muzyki.

Katarzyna Bastrzyk/Fot. Warsaw Music Week
TAGI
Dobiegł końca Warsaw Music Week

Warsaw Music Week to nowoczesny muzyczny festiwal prezetujący wszystko co można podpiąć pod miano muzyki- zarówno ciekawych artystów z kraju i zagranicy, jak i miejsca koncertowe. Oprócz tego od trzech lat jest okazja do posłuchania wywiadów, wykładów i interesujących spotkań. Warsztaty i spotkania edukacyjne to nie lada gratka dla chcących czegoś dowiedzieć się  o tym świecie osób. 

Jak sami mówią „Naszym celem jest doskonalenie umiejętności, podnoszenie kwalifikacji kadr kultury oraz propagowanie najlepszych praktyk. Chcemy nie tylko dzielic się naszą wiedzą, ale również inicjować nawiązywanie współpracy i wymianę doświadczeń pomiędzy artystami, manadżerami, dziennikarzami, instytucjami i organizacji kultury.”

W tym roku jak zawsze czekał na gości bardzo ciekawy grafik. Spotkania na Sali Głównej rozpoczęły się w piątek 14 grudnia o 10:00 wykładem dotyczącym nowych możliwości wsparcia polskiej muzyki. Można było dowiedzieć się co robić jako manadżer, a także sam artysta by lepiej promować się za granicą. Następnie była mowa o inowacjach w dziedziie eksploatacji muzyki w technologiach cyfrowych, które prowadził Marek Włodarczyk.

Po krótkiej przerwie na lunch pojawili się przedstawiciele ZaiKSu , którzy opowiedzieli o pracy organizacji i udzielili praktycznych wskazówek.

Nie brakowało spotkań z menadżerami takich sław jak Kortez, Myslovitz, Ania Dąbrowska. O pracy jako pasji opowiedział Paweł Jóźwicki oraz Marcin Tytus Grabski.

Wieczorem czekał na gości Listenin Session, czyli publiczne odsłuchanie i ocena najciekawszych utworów zgłoszonych do konkursu festiwalowego. 

Mała Sala również oferowała bardzo ciekawe wydarzenia, które rozpoczęły się wykładem od czego należy zacząć organizacje trasy koncertowej, jak to skutecznie robić i się do tego przygotować. Gościem wykładającym był Radek Chudzio. Potem można było dostać odpowiedz, na czasami bardzo kluczowe pytanie od artystów, czy menadżer jest mu tak naprawdę potrzebny, a także jak opracować rider idealny. 

Sobota rozpoczęła się prezentacją instrumentó, a następnie spotkaniem dotyczących programu wsparcia sektora muzycznego przez Instytut Adama Mickiewicza, które poprowadził Michał Hajduk. Nie brakowało spotkań z radiowcami. O 14:30 na scenę wkroczył Piotr Kędzierski, który opowiedział w swoim zawodzie, a następnie dyrektor programowy radia MUZO. FM- Marcin Bisiorek. 

Na koniec odbyło się spotkanie z Natalią Nykiel, która odmieniła świat elektronicznej muzyki w Polsce. 

Wszystkie spotkania były niezwykle inspirujące i interesujące, kto na nim był na pewno może to potwiedzić. Teraz pozostaje czekać na kolejne edycje.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda