mobile
REKLAMA

Dobry występ stołecznych siatkarek w turnieju "Młodziczki na start"

W Nowym Dworze Mazowieckim rozegrane zostały zawody "Młodziczki na start". Turniej organizowany przez Lokalny Ośrodek Sportu oraz Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji wygrały młode siatkarki KS Metro Warszawa. Na doskonałym piątym miejscu uplasowały się zawodniczki MOS Wola.  

Marcin Kalicki
Dobry występ stołecznych siatkarek w turnieju "Młodziczki na start"

W zawodach rozgrywanych w Nowym Dworze Mazowieckim wystartowało szesnaście zespołów: MOS Wola I Warszawa, MOS Wola II Warszawa, BETA Błonie, UKS Lider Konstantynów Łódzki, Impel Wrocław, KS Metro Warszawa, LTS Legionovia Legionowo, MKS MOS Wieliczka, MUKS 13 Radom, UKS Plas Warszawa, OTPS Nike Ostrołęka, Rekord Zambrów, Praska 30 Warszawa, kadra województwa podlaskiego oraz dwa nowodworskie zespoły.

Po dwóch dnia rywalizacji wyłoniono najlepsze drużyny zawodów. Puchar Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego zdobyły młode adeptki siatkówki reprezentujące KS Metro Warszawa. Znakomite piąte miejsce zajęły podopieczne Jakuba Miecznikowskiego, drużyna MOS Wola I Warszawa. Druga drużyna MOS-u, prowadzona przez Radosława Krukowskiego, uplasowała się na piętnastym miejscu.

- Turniej ,, Młodziczki na start" był naszym pierwszym sprawdzianem przez zbliżającym się sezonem. Były to bardzo wymagające zawody z dwóch powodów. Po pierwsze turniej miał bardzo mocną obsadę, po drugie odbył się tuż po naszym powrocie z obozów sportowych. W związku z powyższym wynik w tym turnieju był sprawą drugorzędną. Najważniejsze, że mogliśmy wypróbować różne warianty naszej gry. Poza tym dzięki tym zawodom, wiemy na jakim etapie jesteśmy w obecnym momencie i nad czym musimy jeszcze pracować. Na pewno inauguracyjny turniej w Nowym Dworze należy zaliczyć do udanych. Jeśli chodzi o cele na ten sezon to przede wszystkim jak największy rozwój i maksymalne wykorzystanie potencjału tej drużyny, poprzez ciężką pracę na treningach. Do tego jak najlepsza gra w każdym meczu i turnieju. Jeśli spełnimy te założenia to wynik uzyskany na koniec sezonu może sprawić nam wiele radości. Poprzeczka postawiona jest wysoko, młodziczki MOS Wola trenera Stanisława Lizińczyka nie tak dawno zdobywały Mistrzostwo Polski. Tego wyniku już poprawić nie można, a powtórzenie takiego rezultatu póki co jest w sferze marzeń. Na pewno bardzo byśmy chcieli zdobyć medal Mistrzostw Mazowsza oraz awansować do turnieju finałowego Mistrzostw Polski - powiedział specjalnie dla Informatora Stolicy Jakub Miecznikowski, trener młodziczek MOS Wola I Warszawa.

Składy:

MOS Wola I Warszawa: Zuzanna Trzpioła, Katarzyna Mazurek, Zuzanna Osuch, Zuzanna Ciupak, Patrycja Kabala, Julia Rostkowska, Nikola Kozicka (libero), Aleksandra Milewska, Nikola Grodzicka, Daria Bukańska, Lidia Murawska, Julia Barańczuk, Natalia Mróz i Wiktoria Starbała (libero).

MOS Wola II Warszawa: Agata Bartosiewicz, Joanna Bartosiewicz, Maja Daca, Alicja Kulik, Julia Tereszczuk, Maja Wydmańska, Paulina Irek, Gabriela Szkaradek, Maja Buczyńska, Maja Wysocka, Julia Młodecka i Nikola Serdek.

Fot. MOS Wola Warszawa  

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda