mobile

Dominik Krzysztofik w Stacji Muranów

W piątek 2 marca w Stacji Muranów przy ul. Andersa 13 odbył się wernisaż wystawy "Czułość" Dominika Krzysztofika. Wystawę można zobaczyć do 22 marca.

Andrzej Sitko
TAGI
Dominik Krzysztofik w Stacji Muranów

Obecnie DK tworzy malarską kolekcję kobiecych aktów, w zupełnie nowej, eksperymentalnej odsłonie. To piękna, osobista podróż artysty, przepełniona subtelną stylistyką i dyskretną ewolucją techniki malarskiej. Dojmującym motywem serii „Czułość” jest wnikliwe spojrzenie na akt, wynikające z subiektywnego postrzegania indywidualności każdej modelki przez artystę. Żadna z bohaterek obrazów DK’a nie jest osobą anonimową, dzięki czemu prace oddają nie tylko piękno kobiecego ciała, ale również budują mocny przekaz emocjonalny. Tym silniejszy, że poprzez nietypową dla aktu dekompozycję postaci odbiorca jest skoncentrowany na odczuciach, którymi emanuje rysunek postaci, kolor i światło.
Od strony warsztatowej DK korzysta z farb olejnych, akrylowych i sprayu. Poprzez wprowadzenie białego tła prace nabierają charakteru grafiki, dzięki czemu intrygują i zachęcają do wnikliwej obserwacji.


Dominik Krzysztofik "DK" – malarz, streetarter.
Urodzony w 1995 roku, student Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie. W swojej twórczości posługuje się malarstwem olejnym, akrylowym oraz technikami mieszanymi, wywodzącymi się ze streetartu. Twórca realizacji wielkoformatowych. Jest laureatem I nagrody w Mazowieckim Konkursie na Komiks 2014.
Prace DK’a były wystawiane między innymi w warszawskiej galerii Street Artu, WAWA BLA BLA oraz klubokawiarni Bez Krępacji.
Na tym etapie jest w pełni oddany malarstwu sztalugowemu, w którym łączy tradycyjne techniki z różnorodnymi zabiegami z pogranicza graffiti, dzięki czemu uzyskuje wyjątkowy efekt na płótnie, co jest wyróżnikiem jego unikatowego stylu.*

* info o wysatawie i biogram artysty ze strony https://www.facebook.com/events/114312066012491/

---
Sponsorem Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów jest Metro Warszawskie. Lokal na kulturę przy ul. Andersa 13 jest wynajmowany na preferencyjnych warunkach dzięki wsparciu Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko