mobile

Donald Tusk wybuczany na obchodach Święta Niepodległości

Podczas wczorajszej uroczystości składania kwiatów przez Grobem Nieznanego Żołnierza, Donald Tusk przewodniczący Rady Europejskiej został wybuczany i wygwizdany przez część publiczności.

Informator Stolicy
Donald Tusk wybuczany na obchodach Święta Niepodległości

Donald Tusk po raz pierwszy od trzech lat przyjął zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy i przybył na oficjalne obchody Święta Niepodległości. Podczas składania wieńca w imieniu instytucji europejskich przed Grobem Nieznanego Żołnierza z tłumu słychać było wyraźne gwizdy i buczenie.

Sytuacja wywołała żywe komentarze w mediach i internecie. Portal wPolityce.pl uznał, że Tusk „ma czego chciał”. Dodał także, że: „Mając na sumieniu całą listę grzechów wobec Polski, powinien spodziewać się, że jego obecność na placu Piłsudskiego wywoła skrajne emocje.” - czytamy.

Sytuacja była także komentowana w mediach społecznościowych, u części budząc zadowolenie, u innych oburzenie. Niektórzy internauci gratulowali „należytego powitania” Donalda Tuska w Warszawie. Inni dzielili się przygotowanymi hasłami na temat przewodniczącego.

Obchody centralne Święta Niepodległości odbyły się tradycyjnie na placu Piłsudskiego przed Grobem Nieznanego Żołnierza – jedynym ocalałym wojnę fragmentem Pałacu Saskiego. W uroczystości uczestniczyli między innymi: prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło oraz wicepremierzy Piotr Gliński i Mateusz Morawiecki, marszałkowie oraz wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, ministrowie, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański i przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Witold Kołodziejski.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko