mobile

Drew Brandon nowym zawodnikiem Legii

27-letni Drew Brandon podpisał kontrakt z Legią Warszawa. Amerykański rozgrywający znany jest już polskich kibicom z występów w Energa Basket Lidze. 

Sylwia Fiutkowska/fot. materiały prasowe
Drew Brandon nowym zawodnikiem Legii

Koszykarz urodził się 11 maja 1992 w Coronie. Swoje pierwsze kroki stawiał w w Sierra College (National Junior College Athletic Association), gdzie był wybierany najlepszym zawodnikiem miesiąca. Następnie występował w National Collegiate Athletic Association w drużynie Eastern Washington, gdzie wyróżniał się rozdawanymi asystami, dzięki czemu w 2014 roku został najlepiej asystującym w konferencji Big Sky. Później przeniósł sie do Europy, gdzie grał dla Bayeru Leverkusen, w którym zdobywał średnio 10 punktów na mecz. Kolejny sezon spędził w rumuńskim Phoenix Galati. 

W sezonie 2017/2018 występował w barwach Czarnych Słupsk, gdzie był czołową postacią. W jednym ze spotkań zaliczył triple-double - 28 punktów, 18 zbiórek i 11 asyst. Po wycofaniu Czarnych z rozgrywek trafił do fińskiego Kouvotu Kouvola. W kolejnym sezonie ponownie wrócił do Polski, gdzie grał dla AZS-u Koszalin, dla którego zdobywał średnio 11 punktów na mecz. 

- Jestem bardzo wdzięczny za szansę jaką otrzymałem od Legii. W Warszawie  będę mógł rywalizować o wysokie cele w polskiej lidze oraz grać w europejskich pucharach. Legia z roku na rok robi postępy, staje się coraz lepszym klubem - też chcę być coraz lepszy i wierzę, że w Warszawie będzie to możliwe. Chcę wraz z zespołem dążyć do zwycięstwa w każdym kolejnym meczu - powiedział nowy rozgrywający warszawskiej drużyny.   

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda