mobile

Drugi i trzeci wymiar sztuki Katarzyny Kobylarz

W poniedziałek, 28 listopada w Domu Kultury „Kadr” przy ul. Gotarda 16 odbył się wernisaż niezwykle utalentowanej artystki, Katarzyny Kobylarz. Wystawa potrwa do 9 stycznia 2017r.

TAGI
Drugi i trzeci wymiar sztuki Katarzyny Kobylarz

Na wystawie zobaczyć można cykl obrazów akrylowych: martwych natur i wnętrz, obrazy olejne i akrylowe pejzaże z plenerów a także obrazy inspirowane wierszami Haliny Poświatowskiej. Niezwykłe wrażenie robią prace wykonane w technice 3D chromadepth, które można obejrzeć w Sali kinowej, gdzie udostępnione są okulary 3D.

 - Głównym tematem moich obrazów jest miejsce, które mnie otacza. Ale ciężko jest powiedzieć w dwóch zadaniach, czy to jest jeden temat. Nie. Mam bardzo dużo różnych realizacji, min. interesuję się poezją, na przykład Haliny Poświatowskiej. Maluję obrazy podczas różnych plenerów – więc inspiruje mnie natura, martwa natura, która jest dla mnie bardzo istotna – zwłaszcza wnętrza. Od 2003 roku zaczęłam malować wnętrza na Akademii Sztuk Pięknych, wcześniej skończyłam Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu, Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie i malowałam bardzo różne tematy obrazów, min. portrety, pejzaże, abstrakcje – jednak najbliższa jest mi natura, i martwa natura, z tego względu, że można uwzględnić różnorakość kompozycji i kolorystyki – w obu tematach. W tej chwili w swojej twórczości jestem na etapie baśniowości i malowania ogrodów i natury. Planuję też namalować cykl 15 obrazów – ogrodów – powiedziała Katarzyna Kobylarz, artystka, malarka, scenografka i graficzna.

Andrzej Sitko

 Artystka Katarzyna Kobylarz
Przewodnicząca Klubu Malarzy im. Artysty Stanisława Hrabiego Szembeka przy Towarzystwie Historycznym im. Szembeków. Absolwentka ASP w Krakowie. Ukończyła dwa kierunki studiów w 2007 r: uzyskała dyplom mgr sztuki z Wydziału Malarstwa (Kierunek Studiów Scenografia) oraz mgr sztuki z Wydziału Grafiki (Kierunek Studiów Grafika Warsztatowa. Skończyła z wyróżnieniem Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu w 2002 r.
Jako artystka wszechstronna w pełni realizuje swoje pasje w różnych projektach artystycznych i konceptualnych, była m.in. scenografem w filmie „Kemping” w reż. Krzysztofa Jankowskiego w 2014 r. Współpracowała z Panem Andrzejem Wajdą podczas studiów oraz Krystianem Lupą i Andrzejem Kreutz-Majewskim. W latach 2011-2012 na zaproszenie Prezesa sieci Kina 5D Extreme malowała przestrzeń 3D chromadepth w Płocku oraz Poznaniu w Galerii „Kupiec Poznański”, w sumie jest to ponad 180 metrów kwadratowych. Jest pionierką techniki 3d chromadepth w Polsce. W latach 2008 - 2011 współpracowała z ramienia swojej firmy z Operą Krakowską. Poza scenografią, grafiką i dekoracją wnętrz jej pasją są przede wszystkim obrazy ścienne -iluzjonistyczne 3D, nowatorskie pomysły. Jej prace znajdują się u polskich i zagranicznych kolekcjonerów sztuki.
     Jest laureatką licznych nagród oraz uczestniczką plenerów, wystaw zbiorowych, indywidualnych. Jej prace znajdują się w takich państwach jak Niemcy, Anglia, Szwajcaria, Portugalia, Włochy, Czechy. Wygrała m.in. III Miejsce w Międzynarodowym Konkursie „Siłą czy dialogiem, współcześni Europejczycy wobec konfliktów” w 2001 r, I i III miejsca w Międzynarodowym Konkursie Graficznym „Artform” Kluczbork 2001 r. , wyróżnienie w Konkursie Satyrycznym „O złotą szpilę” 2000 r, dwa pierwsze miejsca w konkursach plenerowych na południu Polski (Korzenicy i w Horyńcu w 2001 r.) Swoje prace pokazała m.in. na wyspie Jersey, UK, Rzymie, Włoszech, Portugalii, Niemczech (Gerlitz), podczas Focus Festiwal, na który została zaproszona przez organizatorów.
W Polsce wystawiała prace m.in. w Sobczyk Gallery (2014), Czarnym Motylu (2013) w Warszawie, w Pałacu Sztuki w Krakowie (2008) była pomysłodawcą oraz kuratorem międzynarodowej wystawy pt. „Malarstwo młodych”. Jest członkiem grupy artystycznej "Młodzi Sztuką".
     W kwietniu 2015 r. była współautorem wystawy malarskiej pt. „Ogień Miłości” inspirowanej do poezji Haliny Poświatowskiej w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. Swoją obecność na wystawie zaszczyciła artystkę Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. Impreza odbyła się pod Patronatem Wojewody Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego.
     W maju 2015 r. została również zaproszona do projektu ekspozycji swoich prac podczas „Nocy Muzeów” w starej Drukarni, na Mińskiej 65 w Warszawie. Projekt nosił tytuł  „Nowoczesne Technologie”. Artystka zaprezentowała w specjalnej sali swoje malarstwo 3D. Podczas nocy obrazy zobaczyło ponad 3000 osób.
     W maju 2015 r. została również zaproszona do projektu międzynarodowego Fotoplastikon 3D, wykonała 25 ilustracji, które później były animowane.
    W październiku 2015 r. artystka miała indywidualną wystawę w Nowodworskim Domu Kultury w Nowym Dworze Mazowieckim.
   7 kwietnia 2016 r. odbyła się zbiorowa wystawa i wernisaż z okazji 100-lecia Dzielnicy Mokotowa w Galerii Kadr. Artystka zaprezentowała malowane Pocztówki 3D w postaci makiety 3D.
   14 kwietnia 2016 r.  odbyła się indywidualna wystawa artystki w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim, Ratusz, Plac Bankowy 3/5 w Warszawie. Podczas wystawy artystka miała wywiad dla TVP3 Warszawa. Wystawa została objęta patronatem TVP3.
 16 maja 2016 r. została również zaproszona do projektu ekspozycji swoich prac podczas „Nocy Muzeów” na Mińskiej 65 w Warszawie. Projekt nosił tytuł  „Nowoczesne Technologie II”. Artystka zaprezentowała w specjalnej sali swoje malarstwo 3D. Znowu sale odwiedziło około 2000 odwiedzających.
W czerwcu 2016 r. odbyła się wystawa obrazów w kawiarni Krzywe Koło w Warszawie.
W czerwcu 2016 r. odbyła się wystawa obrazów „Otwarte Ogrody’’ w Podkowie Leśnej.
3 październik 2016 „Dom Kultury Śródmieście” – wystawa indywidualna i 2 pokazy malarstwa 3D.
25-26 październik 2016r. wystawa obrazów podczas Kongresu Kobiet „Bizneswomen&life w Warszawie, Hotel Gromada. Jej prace zobaczyło około 2000 osób.
28.11.2016 – wystawa indywidualna w Domu Kultury Kadr na Mokotowie. Wystawa czynna do 9 stycznia 2017 r. Wystawa została objęta patronatem Informatora Stolicy.
       W marcu 2017 odbędzie się huczna wystawa indywidualna w Centrum Promocji Kultury pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy Tomasza Kucharskiego.
Wyróżnić można jeszcze:
Muzeum Historyczne zaprosiło artystkę w 2013 r. do projektu w którym wykonała 3 makiety z pocztówkami 3D. Dwie z kolekcji znajdują się w Muzeum Historycznym.
Jej obrazy cechują się szczerością i ciągłym poszukiwaniem wyrazu swoich myśli. Odpowiada na codzienność dużym formatem i malowaniem światła jakie rodzi się z każdy dniem na nowo, malarstwo koi jej duszę i jest odpowiedzią na pytania - to najszczerszy i najwierniejszy dla serca sposób komunikacji.
      Więcej informacji o artystce znajduje się na stronie internetowej www.katarzynakobylarz.pl oraz Facebooku Painting3D/Katarzyna Kobylarz.
Kontakt do artystki 791626841, kate_kobylarz@wp.pl

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda