mobile
REKLAMA

Drugie z rzędu ligowe zwycięstwo Wisły

Siatkarki Wisły Warszawa rozegrały kolejny mecz w ramach rozgrywek I ligi tym razem podejmując na własnym parkiecie KŚ AZS Politechnikę Śląską Gliwice. Po pełnym emocji spotkaniu Bemowskie Syreny pokonały rywalki 3:1.

Marcin Kalicki
Drugie z rzędu ligowe zwycięstwo Wisły

Kibice zgromadzeni na trybunach hali Ośrodka Sportu i Rekreacji Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku oglądali znakomite widowisko. Podopieczne trenera Piotra Hilki problemy miały tylko w drugiej partii, ale po kolei.

Bemowskie Syreny bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie. Świetnie prezentowały się zwłaszcza Katarzyna Połeć i Żaneta Baran, skutecznie atakowała także Katarzyna Marcyniuk. Wisła szybko objęła prowadzenie, którego nie oddała już do końca partii.

Drugi set należał do siatkarek z Gliwic. Politechnika prowadziła w pewnym momencie 20:14 i gdy wydawało się, że ta część meczu zakończy się szybkim triumfem przyjezdnych, do głosu doszły warszawianki. Sześć punktów z rzędu pozwoliło na odrobienie strat, ale kolejne akcje należały już do Erici Salanciovej oraz Katariny Osadchuk i to one przesądziły o zwycięstwie przyjezdnych.

Trzecia i czwarta partia toczyła się pod dyktando Wisły. Akcje drużyny efektownie kończyły Jowita Jaroszewicz, Ewelina Mikołajewska i najlepsza tego dnia na boisku Katarzyna Połeć. Warszawianki nie dobrze grały w obronie i skutecznie w ataku, dzięki czemu kibice mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Wisła Warszawa - KŚ AZS Politechnika Śląska Gliwice 3:1 (25:23, 20:25, 25:18, 25:13)

Bemowskie Syreny wygrały drugie z rzędu ligowe spotkanie, a już w najbliższą sobotę będą miały doskonałą okazję by podtrzymać zwycięską passę. W hali sportowej przy ul. Nowowiejskiej Wisła zmierzy się w derbach stolicy z beniaminkiem I ligi BlueSoft Mazovią.  

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda