mobile

Duże zmiany na Łukowskiej

Nowy chodnik, zatoki postojowe, przejście dla pieszych i nowe azyle – tak wkrótce zmieni się ulica Łukowska. Prace już się rozpoczęły. Zmiany, które wprowadzamy poprawią bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Przyczynią się też do poprawy komfortu korzystania z infrastruktury drogowej.

inf. pras. ZDM Warszawa
TAGI
Duże zmiany na Łukowskiej

 

W ramach prac wyremontujemy chodnik po obu stronach ulicy, na odcinku od ul. Rodziewiczówny do ul. Zamienieckiej. Stare płyty zastąpimy nowymi płytami betonowymi o wymiarach 50/50 cm. Remont przejdą też zatoki postojowe, w których wyznaczymy miejsca dla osób z niepełnosprawnościami.

Nowy chodnik to nie jedyne prace. Na odcinku od ul. Rodziewiczówny do ul. Tarnowieckiej zaplanowaliśmy też zmiany w organizacji ruchu. Na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Witolińską pojawi się dodatkowy azyl i oznakowanie poziome. W połączeniu z delikatnymi zmianami w geometrii drogi, pozwoli to na uspokojenie ruchu i poprawę bezpieczeństwa.

Przy skrzyżowaniu z drogą wewnętrzną na wysokości numeru 5A powstanie nowe przejście dla pieszych z azylem. Do przejścia dobudujemy brakujący chodnik. Z kolei istniejąca „zebra” po wschodniej stronie tego skrzyżowania otrzyma nowy azyl z materiałów budowlanych (zamiast prefebrykatów) i obniżone krawężniki. Na odcinku pomiędzy drogą wewnętrzna i ul. Tarnowiecką wyznaczymy zatokę i pas postojowy. Poszerzymy też peron przystankowy przy skrzyżowaniu z ul. Tarnowiecką, który dodatkowo otrzyma specjalny krawężnik peronowy i płyty ostrzegawcze dla osób niewidomych. Tu także pojawi się nowe oznakowanie poziome, które rozprowadzi i uspokoi ruch.

Za nami już duża część prac brukarskich i ziemnych. W najbliższym czasie rozpoczniemy układanie nowych płyt chodnikowych. Prace zostały zaplanowane na kilka tygodni. O postępach robót będziemy informować na bieżąco.

To nie jedyne prace na ul. Łukowskiej. W przyszłym roku, w ramach projektu zgłoszonego przez mieszkańców w budżecie partycypacyjnym, na odcinku od ul. Komorowskiej do ul. Osieckiej powstaną zatoki postojowe. Dzięki „schowaniu” samochodów w zatokach, poprawi się widoczność na przejściach dla pieszych. Prace te skoordynowaliśmy z obecnymi robotami (w miejscu, gdzie powstanie zatoka nie wymieniamy krawężnika i opaski).

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko