mobile

Dwunasta z rzędu wygrana MOS-u!

Siatkarze UMKS  MOS Wola Warszawa wygrali dwunaste spotkanie z rzędu w Mazowieckiej I Lidze Juniorów. Tym razem podopieczni trenera Konrada Copa zmierzyli się w meczu wyjazdowym z MKS MDK Warszawa.

Marcin Kalicki
Dwunasta z rzędu wygrana MOS-u!

Derby stolicy tylko w dwóch pierwszych setach były pojedynkiem zaciętym i wyrównanym. MKS MDK nieoczekiwanie wygrał pierwszą partię. Był to pierwszy przegrany set juniorów UMKS MOS Wola w tym sezonie. Trener Wojciech Góra, który nie mógł skorzystać z kilku podstawowych zawodników, sam był zaskoczony takim obrotem sytuacji.

Drugi set najbardziej wyrównany zakończył się zwycięstwem gości. Z dobrej strony pokazali się m.in. Wojciech Wachowicz, Piotr Pawlak i Michał Gawrzydek, świetnie atakował Szymon Bąk. Jeszcze lepiej wyglądała partia trzecia i czwarta, w których Wolanie wrócili na właściwe tory i w łatwy sposób zdobywali punkt za punktem.

MKS MDK Warszawa - UMKS MOS Wola Warszawa 1:3 (25:20, 22:25, 17:25, 12:25)

Skład UMKS MOS Wola: Wojciech Wachowicz, Michał Gawrzydek, Piotr Pawlak, Szymon Bąk, Ernest Kaciczak, Hubert Ryszewski, Antoni Milczarski, Gracjan Sucharski, Bartłomiej Rubin, Jaromir Orlicz, Michał Kulesza.

- Mecz z MDK-iem był jednym z najcięższych w tym sezonie. Odbył się w niedziele o 10:30 co na pewno nie ułatwiło sprawy. Cieszy sam fakt wygranej 3:1, bo stylem nie zachwycaliśmy. Mimo dużej przewagi (10:4) na początku pierwszego seta nie potrafiliśmy go wygrać. Jest to nasz duży problem, który musimy skorygować, jeżeli chcemy osiągać najwyższe cele. Mimo, że jest to dopiero pierwszy przegrany set w tym sezonie, to nie jesteśmy z siebie zadowoleni. Cieszy jednak fakt, że pierwszy raz od dwóch lat zespołowi MOS-u udało się wygrać w hali na Polnej. Skupiamy się już na następnym meczu z Metrem II Warszawa, z którym wygrana 3:0 daje nam gwarantowane pierwsze miejsce w całej Mazowieckiej I Lidze. Wyciągamy kolejne wnioski, które według mnie pozytywnie zaowocują w najbliższych spotkaniach - powiedział po spotkaniu Antoni Milczarski, libero UMKS MOS Wola Warszawa.

Kolejnym rywalem niepokonanej dotychczas drużyny z Woli będzie drugi zespół ursynowskiego Metra.

Fot. MOS Wola Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda