mobile

Dzieci objęte obowiązkiem szkolnym będą jeździć za darmo

Od początku września, uczniowie stołecznych szkół podstawowych i gimnazjów nie będą musieli płacić za podróżowanie komunikacją miejską.

TAGI
Dzieci objęte obowiązkiem szkolnym będą jeździć za darmo

Kwestia darmowych przejazdów dla dzieci nie jest nowa. Dyskutuje się na ten temat od dawna. Od 2012 roku za darmo podróżować mogą siedmiolatki, darmowe przejazdy zostały zarezerwowane również dla dzieci niepełnosprawnych i pochodzących z rodzin wielodzietnych.

Sprawa niedawno wróciła na tapet, między innymi za sprawą radnej Pauliny Piechut-Więckiewicz, która wnioskowała o darmową komunikację (artykuł dotyczący inicjatywy radnej http://www.informator-stolicy.pl/artykul/za-darmo-komunikacja-do-szkoly).

Dziś po północy Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosiła na swoim Twitterze wprowadzenie w życie nowego projektu – Karty Ucznia. Dzięki niej, młodzież uczęszczająca do szkół podstawowych i gimnazjów objęta obowiązkiem szkolnym – będzie mogła jeździć za darmo.

Prezydent Warszawy zaznacza, że: Karta Ucznia, to inwestycja w edukację i przyszłość. Zyskają na tym domowe budżety, zwiększy się liczba pasażerów i samodzielność dzieci.

Paulina Piechna-Więckiewicz z entuzjazmem skomentowała dzisiejszą decyzję Pani Prezydent:

Z ogromną satysfakcją przyjęłam decyzję Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz o wprowadzeniu od września 2017 r. bezpłatnych przejazdów dla uczniów w Warszawie. Kiedy zgłaszałam ten pomysł do władz m. st. Warszawy miałam na względzie przede wszystkim edukację najmłodszych obywateli Warszawy oraz promocję przyjaznego mieszkańcom transportu publicznego. Dziękuję wszystkim dzięki, którym moja inicjatywa uzyskała tak szerokie poparcie.
 

Źródło: https://twitter.com/hannagw?lang=pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda