mobile

Dzień dziecka na Mokotowie, Wilanowie I Ursynowie

Tradycja świętowania 1 czerwca jako Dnia Dziecka w Polsce ma ponad 50 lat. Tego dnia przypominano o konieczności ochrony dzieci przed wojną, krzywdą i głodem. Dziś ma ono ciepły i rodzinny charakter. Z tej okazji Urzędy Dzielnic przygotowały wiele atrakcji dla najmłodszych.

Anna Przerwa
Dzień dziecka na Mokotowie, Wilanowie I Ursynowie
  • Mokotów

Z okazji Dnia Dziecka Urząd Dzielnicy Mokotów zaprasza wszystkich mieszkańców na rodziny festyn organizowany przez mokotowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który odbędzie się w niedzielę 3 czerwca 2018 w godz. 11.00-19.00 przy Kompleksie Sportowym przy ul. Niegocińskiej 2A. Tegoroczny festyn na Mokotowie pod tytułem „Kolorowy Dzień Dziecka” jest dedykowany dzieciom w ramach inspiracji ruchem, sztuką i zabawą. Aktywności plenerowe i liczne atrakcje dla dzieci odbywać się będą również na terenie zieleńca, który przylega do Kompleksu Sportowego. Na boisku zewnętrznym odbędzie się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza dzielnicy dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, natomiast w hali sportowej zorganizowane zostaną warsztaty: Zumby, perkusyjne oraz taneczne. Z kolei na pływalni odbędą się warsztaty z Zumby w wodzie.

Na skwerze znajdować się będzie strefa z konkurencjami rekreacyjno-sportowymi, grami i zabawami dla dzieci i rodziców. Będą to m.in.: zamek do skakania, zjeżdżalnia, trampolina, bungee. Będzie można również wziąć udział w sportowych grach zręcznościowych, jak: rzut piłeczką do celu, przeciąganie liny, wyścigi w workach, mini tor przeszkód, slalomy sprawnościowe i inne. W trakcie imprezy odbywać się będą również inne atrakcje: malowanie twarzy, wata cukrowa, byk rodeo, ścianka wspinaczkowa, foto budka, stanowiska do prezentacji mokotowskich klubów sportowych, jednostek dzielnicowych, Policji, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej. Całości wydarzenia towarzyszyć będzie oprawa artystyczna. Na scenie zaprezentują się dzieci z mokotowskich domów kultury. Dopełnieniem będą występy międzynarodowej grupy tanecznej „As Belezas do Brasie”, a największe przeboje latino wykona grupa wokalna „Yaremis Mercedes del Kodros & Aicardo Mosquera”. Na zakończenie imprezy wystąpi Marta Gałuszewska – finalistka „The Voice of Poland”.

 

  • Wilanów

Z okazji „Dnia Matki i Dziecka” Urząd Dzielnicy Wilanów zaprasza wszystkich mieszkańców w niedzielę 27 maja 2018 r. w godz. 11.00-17.00 na teren plaży Wilanów przy skrzyżowaniu ul. Przyczółkowej z Al. Wilanowską na plenerowy piknik rodzinny. Na gości czekać będzie moc plenerowych atrakcji, gwarantujących wspaniałą, beztroską zabawę. Będą dmuchańce, karuzela, fotobudka, animacje dla dzieci, warsztaty z automatyki i robotyki oraz wspólne czytanie bajek.

O godz. 11.00 przed wilanowską publicznością wystąpi grupa teatralna z przedstawieniem „W 7 dni dookoła bajek”, natomiast o godz. 12.00 na scenie zaprezentują się młode wilanowskie talenty. Gościem specjalnym wydarzenia będzie znakomita położna Jeannette Kalyta, która podzieli się swoją specjalistyczną wiedzą, zawartą w jej autorskiej książce. W strefie mamy i dziecka dostępne będą także konsultacje medyczne. Ponieważ zabawa ma formę pikniku, jedną z atrakcji będzie konkurs na najbardziej kreatywny rodzinny kosz piknikowy.

 

  • Ursynów

Dni Ursynowa” to najważniejsze wydarzenie plenerowe organizowane corocznie przez Urząd Dzielnicy Ursynów. Przez te wszystkie lata przez scenę „Dni Ursynowa” przewinęły się największe gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej m.in.: BAJM, T.Love, Bednarek, Golden Life, Feel, Kortez, Ewa Farna, Budka Suflera, Varius Manx, Robert Chojnacki, De Mono, Kora i Maanam, Kayah, Raz Dwa Trzy, Stachursky, Bracia Cugowscy, Robert Janowski, Lady Pank, Maryla Rodowicz, Perfect, Dżem, Kombi, DODA, Wilki, Ania Dąbrowska, K.A.S.A., Urszula, TEDE oraz Vavamuffin.

W tym roku impreza odbędzie się już po raz dwudziesty trzeci w dniach 8 – 9 czerwca 2018 r. tradycyjnie w Parku im. Romana Kozłowskiego, czyli na Kopie Cwila, przy stacji metra Ursynów. Tym razem na ursynowskiej scenie wystąpią takie gwiazdy, jak Cleo, Ira, Kult, Afromental, Mesajah oraz Lao Che.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko