mobile
REKLAMA

Dzień ziemi w zoo

Już w sobotę, 22 kwietnia, warszawskie zoo obchodzić będzie Dzień Ziemi. Z tej okazji pracownicy ogrodu zapraszają do wspólnego świętowania i sadzenia kwiatów. Do obsadzenia jest trawnik w sercu ogrodu

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie
TAGI
Dzień ziemi w zoo

W godz. 11.00-14.00, zwiedzający Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie (ul. Ratuszowa 1/3) będą mogli przyłączyć się do wspólnego projektowania i obsadzenia kwiatami trwanika w sercu ogrodu – w okolicy placu zabaw. Na wyznaczonym terenie, posadzonych zostanie kilkadziesiąt roślin, głównie bylin, które stworzą kwitnącą rabatę przypominającą o tym wydarzeniu w kolejnych sezonach.

Dodatkowo, po uzyskaniu fachowych wskazówek, każdy uczestnik spotkania, otrzyma kwiat, który będzie mógł własnoręcznie posadzić w doniczce, a następnie zabrać ze sobą do domu. W ten sposób będzie on ożywiał w pamięci ideę codziennego dbania o środowisko i przyrodę.

Dla najmłodszych warszawskie zoo przygotowało dodatkowe atrakcje. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych, a także pochwalić się swoją wiedzą o ekologicznym stylu życia podczas specjalnie przygotowanego konkursu.

Celem prowadzonej corocznie akcji Międzynarodowego Dnia Ziemi jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie i zwrócenie uwagi na sprawy związane z ekologią i poszanowaniem bogactwa świata przyrodniczego. Właśnie z tej okazji w warszawskim ogrodzie zoologicznym będzie można dołożyć swoją małą cegiełkę do działań na rzecz niezatrutej i niezdegradowanej Ziemi. Ogród zoologiczny to idealne miejsce do pokazania ogromu bioróżnorodności na ziemi i jednoczesnego zwrócenia uwagi na zagrożenia jej funkcjonowania.

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko