mobile
REKLAMA

Ferie w warszawskim zoo

Z okazji ferii, stołeczny ogród zoologiczny zaprasza na zimową wizytę. Młodzi warszawiacy poznają m.in. ciekawostki z życia mieszkańców zoo, o których opowiedzą ich opiekunowie, a także będą mogli uczestniczyć w ich karmieniu.

inf. pras.
TAGI
Ferie w warszawskim zoo

W ramach akcji „Zima w mieście”, obok stałych ekspozycji egzotycznych zwierząt, warszawski ogród zoologiczny przygotował program specjalny. Wszystkie atrakcje będą dostępne do 28 stycznia:

 

Pokazowe karmienie zwierząt:

  •          codziennie o godz. 9.30 – będzie można obserwować karmienia pingwinów w ich domku;
  •          codziennie o godz. 10.00 – obywać się będzie karmienie fok na wybiegu;
  •          od poniedziałku do piątku o godz. 11.00 – opiekunowie przygotowywać będą  posiłki dla małp w holu starej małpiarni. W tym czasie odwiedzający będą mogli zapytać pracowników zoo o szczegóły małpiej diety oraz inne ciekawostki z życia tych ssaków. Następnie o godz. 11.00, 13.00 i 15.00 w pawilonie małp człekokształtnych, goście będą mogli przyglądać się jak opiekunowie podają wcześniej przygotowane posiłki szympansom i gorylom.

 

Infopunkty w pawilonach

W infopunktach wszyscy odwiedzający będą mogli porozmawiać z opiekunami zwierząt, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie dociekliwe pytania. Oprócz zdobycia szczegółowej wiedzy na temat zwierząt, goście będą mieli również okazję bezpośredniego kontaktu z niektórymi osobnikami wybranych gatunków bezkręgowców i gadów. Poniżej harmonogram funkcjonowania infopunktów:

 

  •          poniedziałek, w godz. 10.30 –12.30: infopunkt w ptaszarni;
  •          wtorek, w godz. 10.30 – 12.30: infopunkt przy wystawie „Wielkie ssaki epoki lodowcowej” w słoniarni na I piętrze. Uzupełnieniem spotkań będą warsztaty plastyczne;
  •          środa, w godz. 11.00 – 13.00 – infopunkt w pawilonie bezkręgowców;
  •          piątek, w godz. 11.00 – 13.00 – infopunkt w herpetarium.

 

Dzień Babci i Dziadka w zoo

Dzień Babci i Dziadka zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji warszawski ogród zoologiczny zaprasza seniorów wraz z rodzinami do wspólnego świętowania tego szczególnego dnia. W niedzielę, 21 stycznia, w godz. 10.00-13.00 w herpetarium czekają liczne atrakcje pod hasłem „Tropami krokodyli z Babcią i Dziadkiem”.

 

W tym dniu po raz pierwszy odbędzie się również pokaz karmienia krokodyli i warana. Z tej okazji opiekunowie przygotują dla swoich podopiecznych specjalne przysmaki i opowiedzą co najbardziej lubią ich zębaci milusińscy, jakie mają charaktery, czy faktycznie są groźni i jak trafili do warszawskiego zoo.

 

Pracownicy zaprezentują kilka gatunków jaszczurek, węży i żółwi. Przybliżą także tajemnice hodowli domowej gadów. Wszyscy chętni będą mogli wziąć na ręce węża boa, lancetogłowa mlecznego oraz wybrane gatunki żółwi i jaszczurek. Dodatkowo, każdy będzie mógł wziąć udział w grze terenowej w budynku herpetarium. Dla zwycięzców przewidziano ciekawe nagrody.

 

Do udziału w wydarzeniu upoważnia bilet wstępu do ogrodu zoologicznego.

 

Warszawskie zoo w styczniu otwarte jest w godzinach 9.00 – 15.30, a ostatni goście mogą wejść o godz. 14.30. W trakcie spaceru można ogrzać się w pawilonach, których na terenie zoo jest dziesięć. W trzech z nich znajdują się automaty z ciepłymi napojami, a w słoniarni działa całoroczny bar Temb

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda