mobile
REKLAMA

Festiwal poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklęty

Znamy już datę rozpoczęcia się IX Festiwalu „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”! Wydarzenie co roku przyciąga zarówno pasjonatów historii, jak i artystów: filmowców, radiowców, muzyków, plastyków, autorów i wydawców książek. Tegoroczną myślą przewodnią festiwalu będzie hasło Janusza Krupskiego „Wolna Polska w wolnym świecie”.

Redakcja / fot. www.gdynia.pl
Festiwal poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklęty

Festiwal NNW to największe wydarzenie kulturalne poświęcone tematyce Żołnierzy Wyklętych oraz polskiej historii w latach 1939-1989. Przez 4 dni przewodnikami po nieopowiedzianych dotąd historiach są uczestnicy i świadkowie tamtych wydarzeń.

Tegoroczny festiwal oprócz opowieści o polskiej historii najnowszej wzbogacony zostanie o bliźniacze pochodzące z innych krajów Europy środkowo wschodniej. Ponadto nowością będą projekcje światowego kina fabularnego, zaś do Pitching Forum filmów dokumentalnych, dołączy forum filmów fabularnych.

Pamiętając o najważniejszej idei festiwalu, staramy się naszych widzów ciągle zaskakiwać. Festiwal to miejsce dialogu i inspiracji twórców. W Gdyni prezentujemy najwyższej jakości wypowiedzi artystyczne osadzone w polskiej historii najnowszej. Chcemy też wyznaczać kierunki promocji polskiego kina i sztuki, odwołującej się do historycznego dziedzictwa. – mówi Arkadiusz Gołębiewski, organizator festiwalu.

Jak w poprzednich latach wydarzeniem towarzyszącym Festiwalowi NNW będzie projekt Młodzi dla Historii. Młodzi filmowcy, projektanci oraz aktorzy po raz kolejny przywiozą do Gdyni odkryte przez siebie historie własnych rodzin i lokalnych społeczności. MDH to także warsztaty twórcze – przestrzeń, w której młodość i pasja spotyka się z dojrzałością i doświadczeniem zawodowych twórców.

Do 3 lipca twórcy, producenci, szkoły filmowe, redakcje TV, radiowe oraz dystrybutorzy mogą zgłaszać filmy, dokumenty radiowe, stylizacje modowe i sztuki teatralne do konkursów oraz do udziału w festiwalu. W składzie oficjalnego programu festiwalu znajdą się konkursy:

  • Konkurs Główny, w którym twórcy będą walczyć o nagrodę Złotego Opornika, Nagrodę im. Janusza Krupskiego oraz Nagrodę Dyrektora Festiwalu,

  • Konkurs na Dokument Radiowy,

oraz konkursy projektu Młodzi dla Historii:

  • Konkurs Filmowy, w którym młodzi artysci powalczą o nagrodę Anioła Wolności,

  • Konkurs Teatralny,

  • Konkurs na Stylizację Modową.

Więcej szczegółów znajdziesz na: www.festiwalnnw.pl


 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko