mobile
REKLAMA

Gdyński central park. Konkurs czas zacząć

Niecałe trzy tygodnie zostały biurom projektowym na decyzję o wzięciu udziału w konkursie na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną Parku Centralnego przy al. Piłsudskiego w Gdyni. W styczniu poznamy zwycięzcę.

mat. prasowe
Gdyński central park. Konkurs czas zacząć

Publiczna prezentacja prac koncepcji Parku ma się odbyć 17 stycznia. Ma on być miejscem nie tylko rekreacji, ale przyjaznym dla posiadaczy aut dzięki podziemnemu parkingowi na 270 aut. Zwycięzca otrzyma 30 tys. zł oraz zostanie zaproszony do stworzenia dokumentacji projektowej samej inwestycji, które zostannie podzielona na trzy etapy. Każdy z nich obejmie inny obszar.
Władze miasta chcą, by Park służyl przede wszystkim rekreacji - „spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu i umożliwianiu aktywnego i biernego wypoczynku". Planowany jest więc m.in. wybieg dla psów, tor do gry w bule, stoliki szachowe, altany, toalety, siedziska w skarpie oraz niska zieleń.
Ma też powstać miniskatepark, rozbudowany zostanie też istniejący już plac zabaw, pojawią się lokale gastronomiczne.
Miejsce wzbogaci się też o zbiornik wodny z fontannami, które zimą zamieni się w lodowisko. Letnią atrakcją ma być polana piknikowa trasy dla rolkarzy i biegaczy oraz miejsce na organizację wystaw plenerowych.
Przebudowane zostaną też okoliczne ulice: Partyzantów, Świętojańska oraz fragmenty al. Zwycięstwa. Dla rowerzystów zbudowane zostaną zadaszone parkingi.
Plac według nowej koncepcji ma powstać do końca 2020 roku i kosztować 35 mln zł

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko