mobile

Gdzie jesteś Bazyliszku?

Rusza kolejna edycja spotkań z legendami pt.”Warszawskie opowieści”! Zapraszamy dzieci do Pałacu Kultury i Nauki do wspólnej przygody.

Aneta Kądzielska
Gdzie jesteś Bazyliszku?

W wybrane soboty w Pałacu Kultury i Nauki odbędą się bezpłatne spektakle połączone z warsztatami plastyczno-ruchowymi. Uczestnicy poszukają odpowiedzi na pytania: gdzie mieszka Bazyliszek? Czy rzeczywiście mieszkał na Krzywym Kole i był niebezpieczny dla ludzi? A może prawda była inna i warszawski smok ukrywa się w Pałacu Kultury do dziś?

Przedstawienie „W poszukiwaniu Bazyliszka” prezentowane przez Teatr Puszka inspirowane jest wierszowaną baśnią Jana Knotha pt. „Bajka o Bazyliszku”, która w zabawny sposób opowiada znaną wszystkim legendę.

W ramach warsztatów dzieci zbudują makietę średniowiecznej Warszawy oraz lalki bohaterów występujących w przedstawieniu. Dzięki przygotowanym kukiełkom dzieci będą mogły przygotować w domu spektakl dla najbliższych. Warsztaty zakończą się zabawami ruchowymi związanymi tematycznie z legendą.

Do udziału w wydarzeniu wymagane są zapisy. Można zgłosić się przez stronę: http://www.um.warszawa.pl/rejestracja_legendy/

Spotkania w Pałacu Kultury i Nauki (sala Rudniewa, IV piętro, wejście od ul. Marszałkowskiej), będą organizowane w dwóch grupach wiekowych:

12 stycznia, 9 lutego oraz 16 marca, w godzinach 11.00-13.00

dzieci w wieku 2,5-5 lat na spektakl i warsztaty.

26 stycznia, 23 lutego oraz 23 marca, w godzinach 11.00-13.00

dzieci w wieku 5-8 lat – spektakl i warsztaty.

Prosimy o zabranie dla dzieci obuwia na zmianę.

ZAPRASZAMY!

Źródło: Urząd m.st. Warszawy

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda