mobile
REKLAMA

Gigantyczna szkoła powstanie na Białołęce


13 kwietnia minął termin składania ofert na budowę szkoły podstawowej w rejonie ulic Ruskowy Bród i Verdiego. Na warszawskiej Białołęce powstanie jedna z największych placówek oświatowych prawobrzeżnej Warszawy.


Marcin Kalicki
Gigantyczna szkoła powstanie na Białołęce

W szkole będzie mogło się uczyć blisko tysiąc dzieci. „Planowane jest utworzenie 37 oddziałów: 13 dla klas I-IV, 9 dla klas V-VI i 15 dla klas VII-VII. Kompleks będzie się składał z kilku budynków jedno i trzypiętrowych podzielonych na części dla klas I-VI i VII-VIII oraz sali sportowej.

W części przeznaczonej dla dzieci młodszych (klasy I-VI) oprócz sal lekcyjnych (1. piętro dla klas I-IV, a 2. piętro dla V-VI) znajdą się m.in.: zaplecze kuchenne, biblioteka, sala do gimnastyki korekcyjnej, szatnie, pomieszczenia administracyjne i gabinety specjalistyczne dla tej części. Natomiast w części dla dzieci starszych znajdą się pomieszczenia dydaktyczne, szatnie, biblioteka a dodatkowo jeszcze jadalnia, sklepik oraz radiowęzeł. Na 1. piętrze zlokalizowane mają być m.in. sale specjalistyczne: komputerowa, biologiczno-geograficzna, zaś na 2. piętrze sale: komputerowa, laboratoria językowe, techniczna, artystyczna i fizyczno-chemiczna” – informują białołęccy urzędnicy.

Pomiędzy budynkami ma zostać wybudowana sala gimnastyczna z widownią, szatniami i magazynem na sprzęt sportowy oraz zespół jadalno-kuchenny. Przy szkole powstaną również zespoły boisk sportowych, a dla najmłodszych uczniów place zabaw. Jako że obiekty sportowe będą znajdowały się po drugiej stronie ulicy Ruskowy Bród, urzędnicy zaproponowali poprowadzenie nad arterią kładki, która prowadziła będzie bezpośrednio ze szkoły na boiska do piłki ręcznej, piłki nożnej czy uniwersalnego do uprawiania koszykówki czy siatkówki.

Budowa placówki na Białołęce ma zakończyć się w lipcu 2019 roku.
Marcin Kalicki

Zdjęcie na górze: wizualizacja szkoły na Białołęce

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda