mobile

Górka Szczęśliwicka pokryta śniegiem

Już jutro początek ferii zimowych dla czterech województw, w tym Mazowsza. Nie trzeba nawet wyjeżdżać ze stolicy, żeby w pełni korzystać z walorów zimy i poszusować na nartach.

Adam Kutryba
Górka Szczęśliwicka pokryta śniegiem

Oczywiście sceptycy powiedzą, że Górkę Szczęśliwicką ciężko jest nazwać pełnoprawnym stokiem narciarskim. Długość trasy wynosi bowiem tylko 227m, a średnie nachylenie to  19%. Jednak w przypadku, gdy nie ma się wiele wolnego warto rozważyć wyjazd na narty jedynie 5km od centrum Warszawy i podziwianie z deskami na nogach widoku na PKiN. Poza tym dobrym pomysłem jest rozpoczęcie sezonu od spokojnej rozgrzewki na skromniejszym stoku.

Górka od tego weekendu pokryta jest już w całości śniegiem, dzięki pracy armatek i rozprowadzeniu go przez dwa ratraki. Szczęśliwice to wyjątkowo trafiona propozycja dla najmłodszych, dopiero uczących się jazdy na nartach, czy snowboardzie. W czasie ferii zimowych mogą oni skorzystać np. z 5 dni szkolenia w wymiarze 2 godzin dziennie. Dodatkowo dzieci i młodzież do lat 18 od 15.01 do 26.01 otrzymają bezpłatne bilety wstępu na stok. Jedynym warunkiem jaki muszą spełniać uczniowie jest posiadanie ważnej legitymacji szkolnej.

Stok jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 11-21, a w weekendy 10-20. Sprzęt można wypożyczyć na miejscu (35zł za dwie godziny).

Adam Kutryba

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko