mobile

Gwiazdy polskiej literatury w czwartki na placu Bankowym

Pisarka, scenarzystka, felietonistka, działaczka społeczna, założycielka Partii Kobiet i skandalistka w jednym. Już w najbliższy czwartek w przestrzeni Zielonego Placu Bankowego warszawiacy będą mieli okazję spotkać się z Manuelą Gretkowską. Rozmowę o książkach, literackich inspiracjach i współczesnej Polsce poprowadzi Patrycja Pustkowiak – autorka wydanego niedawno wywiadu rzeki z Gretkowską. Gośćmi kolejnych spotkań na Zielonym Bankowym będą Joanna Bator i Jacek Dehnel.

Informacja prasowa
TAGI
Gwiazdy polskiej literatury w czwartki na placu Bankowym

8 sierpnia wszystkich fanów „Kosmitki”, „Europejki” czy „Trudno się z miłości podnieść” ucieszy wydarzenie zaplanowane przez organizatorów Zielonego Placu Bankowego. Z czytelnikami spotka się wtedy Manuela Gretkowska. Autorka o ogromnym dorobku literackim zawierającym ponad dwadzieścia książek i niezliczoną ilość felietonów porozmawia z Patrycją Pustkowiak (pisarką i dziennikarką, autorką głośnych „Nocnych zwierząt”). Panie opowiedzą o wspólnej pracy nad niedawno wydaną książką Trudno z miłości się podnieść. Manuela Gretkowska w rozmowie z Patrycją Pustkowiak”.

 

Kolejne spotkanie w ramach cyklu odbędzie się 22 sierpnia. Tego wieczoru publiczność spotka się z Joanną Bator, laureatką Nagrody Literackiej „Nike” za „Ciemno, prawie noc”. Pisarka w rozmowie z Piotrem Bratkowskim opowie o pracy nad kolejnymi powieściami. Z pewnością nie zabraknie pytań o podróże, które często stają się inspiracją jej twórczości. Ostatnim wydarzeniem z cyklu będzie spotkanie z Jackiem Dehnelem, zaplanowane na 29 sierpnia. Pretekstem do rozmowy, którą poprowadzi dziennikarz Leszek Bugajski jest nowa książka pisarza „Ale z naszymi umarłymi”, która miała premierę w czerwcu 2019.

 

Specjalnie dla uczestników spotkań literackich na placu Bankowym organizatorzy przewidzieli quizy związane z twórczością autorów, w których nagrodami będą książki z autografami.

 

Zielona przestrzeń Placu Bankowego to miejska strefa kultury i ekologii, wypełniona roślinami, wodnymi kurtynami i wygodnymi siedziskami. Projekt łączy idee poprawy jakości życia z edukacją na temat recyklingu i bogatym programem kulturalnym. Poza spotkaniami z pisarzami, cyklicznie odbywać się będą tam koncerty, animacje i warsztaty ekologiczne. Do dyspozycji warszawiaków oddano również wystawę plenerową o historii placu Bankowego, roli przestrzeni publicznych i zdrowym mieście oraz pawilon z jedzeniem i napojami i food trucki.

 

Plac Bankowy na Facebooku: www.facebook.com/events/2595236560500819/

 

Spotkania literackie na placu Bankowym:

 

8 sierpnia

Plac Bankowy, godz. 19.00

Spotkanie z Manuelą Gretkowską

Prowadzenie: Patrycja Pustkowiak

 

22 sierpnia
Plac Bankowy, godz. 19.00

Spotkanie z Joanną Bator

Prowadzenie: Piotr Bratkowski

 

29 sierpnia
Plac Bankowy, godz. 19.00

Spotkanie z Jackiem Dehnelem

Prowadzenie: Leszek Bugajski

 

Organizator: Miasto Stołeczne Warszawa

 

Źródło: Business and Culture

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda