Hutnik przegrywa na zakończenie rundy

W meczu kończącym rundę jesienną rozgrywek IV ligi mazowieckiej, grupy południowej, piłkarze Hutnika Warszawa ulegli na wyjeździe Dolcanowi II Ząbki 1:4 (1:3).

W minioną sobotę zespół „Dumy Bielan” rozegrał na wyjeździe zaległy mecz 16. kolejki, do którego nie doszło wcześniej z powodu złego stanu murawy w Ząbkach. Również tym razem nie nadawała się ona do gry, dlatego spotkanie przeniesiono w ostatniej chwili na stadion GKP Targówek, mieszczący się przy ul. Kołowej 18 w Warszawie.

Mecz rozpoczął się źle dla „Hutników”, którzy już po sześciu minutach gry, po prostych, indywidualnych błędach, przegrywali dwoma bramkami. Nadzieje na korzystny rezultat odżyły w 16. minucie. W polu karnym faulowany był Dominik Jarczak. Sędzia podyktował „jedenastkę”, którą na bramkę zamienił Damian Pracki. Kilkanaście sekund później Dolcan podwyższył prowadzenie w meczu za sprawą Mateusza Wieteski.

W drugiej połowie gospodarze kontrolowali przebieg spotkania. W 83. minucie piłkarze z Ząbek ustalili rezultat meczu. W końcówce mieli jeszcze szansę na piątego gola, ale piłka po silnym uderzeniu ich zawodnika trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Damiana Karczmarczyka.

W wyjściowym składzie rezerw Dolcanu, walczącego o utrzymanie się w IV lidze, znaleźli się wyłącznie zawodnicy z kadry pierwszego zespołu. Hutnicy w starciu z pierwszoligowcami zaprezentowali się z dobrej strony, stwarzali sytuacje podbramkowe i często utrzymywali się przy piłce.

Zawodnicy „Dumy Bielan”zakończyli rundę jesienną w samym środku tabeli, na 9. miejscu. Zdobyli 24 punkty, na co złożyło się siedem zwycięstw, trzy remisy i siedem porażek. Ich bilans bramkowy wyniósł 25-30.

Pierwsza kolejka rundy wiosennej zostanie rozegrana w marcu przyszłego roku.

Dolcan II Ząbki – Hutnik Warszawa 4:1 (3:1)

Bramki: Feruga 4′, Gołębiewski 6′, Wieteska 17′, Krakowiak 83′ – Pracki (k) 16′.

Żółte kartki: Matuszek – Ocipka.

Dolcan II: Karczewski, Włodarczyk, Klepczarek, Matuszek, Wieteska, Osoliński, Feruga, Ligienza, Świerblewski, Jagiełło, Gołębiewski.

Hutnik: Karczmarczyk (Mioduszewski 87′) – Jarczak, Pracki, Łakomy, Waszkiewicz – Cudny (Pusek 78′), Bednarczyk, Jankowski, Kozłowski (Kucharski 61′) – Szala (Podsiadło 70′), Ocipka.

Sędzia: Piotr Bieniek (Warszawa).