Hutnik Warszawa: Trzy punkty zostały w Ciechanowie

Hutnik Warszawa przegrał na wyjeździe z MKS Ciechanów 2:3, w meczu 16. kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej.

Fot: materiały prasowe

Do przerwy gospodarze prowadzili dwoma bramkami. W 27. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zawodnik Ciechanowa oddał strzał głową, znakomicie obronił Karol Pasturczyk, ale przy dobitce z bliska nasz bramkarz nie miał już szans. W 41. minucie po akcji lewą stroną boiska gospodarze podwyższyli rezultat, gracz Ciechanowa z bliska wpakował piłkę do bramki.
Na początku drugiej połowy doskonałą okazję miał Erwin Nowik, ale futbolówka po jego uderzeniu trafiła jedynie w słupek. W 58. minucie w polu karnym faulowany był Krystian Przyborowski, a rzut karny pewnie wykonał Nowik. Niestety, dwie minuty później, Ciechanów znów odskoczył na dwa trafienia. Chwilę potem gospodarze mieli kolejną szansę, ale napastnik trafił w poprzeczkę. W 70. minucie sędzia ponownie podyktował rzut karny, tym razem za faul na Damianie Prackim. Nowik znów oddał skuteczny strzał z jedenastu metrów. Trzy minuty potem Pracki minimalnie przestrzelił po uderzeniu głową. Więcej bramek już nie padło, chociaż jeszcze w końcówce sytuację wypracował sobie Ciechanów, jednak ich zawodnik przestrzelił z dziesięciu metrów.

Za tydzień, w sobotę, o godzinie 11, Hutnik podejmować będzie u siebie Wisłę II Płock.

MKS Ciechanów – Hutnik Warszawa 3:2 (2:0)
Bramki: Podsiadlik 27′, Żylski 41′, Kruczyk 60′ – Nowik (k) 58′, (k) 70′.
Żółte kartki: Kruczyk, Cichowski – Wielgosz.
Ciechanów: Brudnicki – Litun, Podsiadlik, Barankiewicz, Olszewski – Lemanek, Rogalski, Cichowski (Martin 87′), Mroczek, Kruczyk – Żylski.
Hutnik: Pasturczyk – Baranowski, Nowik, Pracki, Wielgosz – Przyborowski, Podsiadło (Witak 46′), Mierzejewski (Górecki 61′), Wiśniewski, Kucharski (Jankowski 46′) – Szala (Cybulski 73′).
Sędzia: Karol Wójcik (Siedlce).

Źródło: Hutnik