Hutnik zdobywa komplet punktów w Żyrardowie

Hutnik Warszawa wygrał na wyjeździe z Żyrardowianką Żyrardów 1:0, w meczu 32. kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy południowej.

„Hutnicy” przyjechali na spotkanie z walczącą o utrzymanie Żyrardowianką, która obecnie zajmuje spadkowe miejsce. Jednak pierwsza połowa przebiegła zdecydowanie pod dyktando bielańskiego zespołu. Zawodnicy klubu z Bielan w pierwszej części gry stworzyli trzy dogodne okazje do zdobycia bramki. W 13. minucie Dominik Jarczak wyrzucił piłkę z autu na 20 metr do niepilnowanego Dawida Jarczaka. Pomocnik Hutnika zdecydował się na uderzenie w długi róg. Futbolówka wpadła do bramki tuż przy słupku, a zasłonięty bramkarz nawet nie interweniował. Następnie po składnej akcji podopiecznych Łukasza Choderskiego obrońca gospodarzy był bliski samobójczego trafienia. W ostatnich minutach pierwszej połowy szansę miał Damian Pracki, ale z dziesięciu metrów trafił jedynie w boczną siatkę.

Po zmianie stron do głosu doszła Żyrardowianka, która ruszyła do ataków. Gospodarze wypracowali sobie dwie bardzo groźne okazje. W 55. minucie zawodnik Żyrardowianki oddał strzał sprzed pola karnego, a futbolówka minimalnie minęła słupek. Sześć minut później po dośrodkowaniu z lewej strony boiska gracz gospodarzy uderzył głową z paru metrów, jednak piłka przeszła tuż nad poprzeczką. W drugiej połowie najlepsza szansa Hutnika miała miejsce w 75. minucie, kiedy po podaniu Kamila Jankowskiego w sytuacji sam na sam znalazł się Łukasz Szala, lecz bramkarz wyczuł intencję napastnika klubu z Bielan. Do końca wynik nie uległ zmianie, Hutnicy skutecznie bronili się przed atakami gospodarzy. Po bardzo dobrej pierwszej połowie druga część gry należała do gospodarzy, którzy potrzebowali punktów do walki o utrzymanie. Ostatecznie trzy punkty wróciły z drużyną do Warszawy.

Za tydzień bielańscy zawodnicy odpoczywają i otrzymają trzy punkty walkowerem za Dolcan II Ząbki. Zakończenie sezonu nastąpi 18 czerwca (sobota) w Sulejówku. O godzinie 17:00 Hutnik zmierzy się z prowadzącą w tabeli Victorią. Być może ta konfrontacja zdecyduje o tytule mistrza grupy południowej IV ligi.

Żyrardowianka Żyrardów – Hutnik Warszawa 0:1 (0:1)
Bramka: Dawid Jarczak 13′.

Żółte kartki: Chukwuemeka, Kubiak – Dawid Jarczak, Podsiadło.

Żyrardowianka: Stawiarski – Sierant, Wójcik, Chukwuemeka, P. Marusiak – Kubiak, Kucharski (K. Marusiak 55′), Łukawski, Tyszkiewicz (Bajurski 85′), Koziarski – Ulfik.

Hutnik: Siedlecki – Dominik Jarczak, Nowik, Pracki, Turko – Mierzejewski (Kowalski 84′), Witak, Jankowski (Podsiadło 89′), Dawid Jarczak (Wroński 78′), Przyborowski (Kropiewnicki 87′) – Szala.

Sędzia: Adrian Feltynowski (Płock).