HydroTruck Radom rywalem Legii na inaugurację sezonu

Już w najbliższą niedzielę, 30 sierpnia sezon 2020/2021 Energa Basket Ligi rozpoczną koszykarze Legii. „Zieloni Kanonierzy” o godz. 15:05 w hali OSiR Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku 40 zmierzą się z drużyną HydroTruck Radom.

W przerwie pomiędzy sezonami doszło do wielu zmian w składzie. Mimo to podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego będą walczyli o miejsce w najlepszej ósemce, dające awans do fazy play-off. Legioniści z dobrej strony pokazali się już w spotkaniach sparingowych, co tylko pozwala pozytywnie myśleć o nadchodzących meczach o stawkę. W niedzielę na bemowskim parkiecie przed kibicami powinien zaprezentować się Michał Sokołowski. Reprezentant Polski i ostatni nabytek „Zielonych Kanonierów” powinien wnieść dużo doświadczenia i pewności na boisku. Do Legii po rocznym pobycie w Anwilu Włocławek wrócił dobrze znany kibicom w stolicy Jakub Karolak. Dużo radości fanom warszawskiego zespołu powinien sprawić Jamel Vaughn Morris. Amerykański rzucający obrońca w 2018 roku podczas rozgrywek letniej ligi NBA reprezentował barwy Detroit Pistons. a ostatnie dwa sezony spędził w chorwackim KK Split. Najprawdopodobniej w niedzielę dzielił i rządził na rozegraniu będzie Justin Bibbins.

Legia przed sezonem 2020/2021 rozgrała aż dziesięć gier kontrolnych, z których wygrała siedem. „Zieloni Kanonierzy” przegrali jedynie ze Śląskiem Wrocław, Eneą Astorią Bydgoszcz oraz Arged BMSlam Stalą Ostrów Wielkopolski. Dwukrotnie legioniści zmierzyli się w tym czasie z niedzielnym rywalem. Warszawianie wygrali obydwa spotkania, najpierw na Bemowie 94:82, a następnie w Radomiu 87:80.

Mecz z HydroTruckiem Radom rozpocznie się w niedzielę 30 sierpnia o godzinie 15:05 w hali przy ul. Obrońców Tobruku 40. Spotkanie to poprzedzi minuta ciszy poświęcona Stefanowi Majerowi - wspaniałemu przed laty zawodnikowi i trenerowi Legii Warszawa. Ze względu na panujące ograniczenia trybuny hali OSiR Bemowo wypełnione mogą być w połowie, czyli zasiądzie na nich niewiele ponad 700 osób.

Bilety na mecz można nabywać jedynie przez Internet poprzez stronę legiakosz.abilet.pl - w dniu meczu kasy biletowe będą nieczynne.