mobile

I Mistrzostwa Polski w Ping Pongu

Halka sportowa w Zespole Obiektów „Hawajska”: przy ulicy Hawajskiej 7 na Ursynowie, w sobotę 24 października była areną zmagań sportowców walczących o tytuł Mistrza Polski w Ping Pongu. Do rozgrywek eliminacyjnych zgłosiło się ponad 100 zawodników.

I Mistrzostwa Polski w Ping Pongu

Ping Pong jest młodą dyscypliną sportu, która narodziła się zaledwie cztery lata temu w USA. Tam też, w 2011 roku zostały po raz pierwszy rozegrane Mistrzostwa Świata w Ping Pongu (WCPP). Wzięli w nich udział przedstawiciele szesnastu krajów. Stawką był nie tylko tytuł, ale także nagroda 41 000 dolarów. Mistrzem Świata został Rosjanin Maxim Shmyrev, który w finałowej walce pokonał Filipińczyka Ernesto Ebuena wygrywając stosunkiem setów 3:1.

- Pierwszy raz w Polsce odbywają się Mistrzostwa Polski w ping pongu, dyscyplinie, która jest zblizona do tenisa stołowego, natomiast różni się przede wszystkim sprzętem. Ideą naszych mistrzostw jest to, żeby wyrównać szanse, żeby każdy zawodnik grał identycznym sprzętem, żeby nie było różnić i przewagi technologicznej. Dlatego każdy zawodnik, każda zawodniczka gra rakietkami, które my zapewniamy i każda rakietka jest identyczna – powiedział Michał Kwaśniewski, organizator Mistrzostw Polski.

Jaka jest różnica pomiędzy rakietką do tenisa stołowego a rakietką do ping ponga? Otóż rakietka do tenisa stołowego posiada specjalne okładziny dodające rotację piłki lub odwracające rotację natomiast rakietka do ping ponga pokryta jest papierem ściernym, który spowalnia piłkę, dzięki czemu kibic może podczas gry zobaczyć jej lot.

I Mistrzostwa Polski były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Świata w 2016 roku, które zostaną rozegrane w styczniu w Londynie.

Pierwszym Mistrzem Polski w ping pongu został Filip Młynarski, który pokonał w finałowym pojedynku Zbigniewa Leszczyńskiego. Obaj zawodnicy będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata. Trzecie miejsce zajął Jan Olek, który pokonał Grzegorza Janczawskiego.

Andrzej Sitko

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda