mobile
REKLAMA

I Ty możesz zobaczyć jak wygląda postęp prac na budowie II linii metra

Już w najbliższą niedzielę, 17 czerwca każdy chętny mieszkaniec Warszawy będzie mógł zobaczyć, jak wygląda postęp prac wschodniego odcinka podziemnej kolejki. Tego dnia zaplanowano możliwość zwiedzenia stacji Targówek budowanej przy skrzyżowaniu ulic Pratulińskiej i Ossowskiego.

Marcin Kalicki
I Ty możesz zobaczyć jak wygląda postęp prac na budowie II linii metra

- Niedziela, 17 czerwca, będzie dniem otwartym na placu budowy stacji Targówek rozbudowywanej II linii metra. Stacja będzie otwarta dla zwiedzających w godz. 10.00-15.00. Goście zejdą zbudowanym w stanie surowym wejściem na poziom -1 czyli na antresolę a potem na poziom -2 czyli peron. Z peronu można będzie m.in. zobaczyć, jak budowane jest torowisko, montowane instalacje techniczne podziemnej kolei, a także podziemną halę rozjazdów, czyli to, czego nie widać, gdy metro już kursuje - informuje spółka Metro Warszawskie.  

Na stację będzie można wejść od ul. M. Ossowskiego. Organizatorzy wskazują kilka warunków, jakie należy spełnić, aby móc zobaczyć jedną z nowobudowanych stacji. - Warunkiem udziału w wydarzeniu jest przyniesienie wydrukowanego i podpisanego regulaminu wydarzenia. Ze względu na etap budowy nie było możliwe przygotowanie trasy dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami, poruszających się na wózkach oraz dzieci wymagających w nich przewożenia. Zwiedzający nie mogą być pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Wymagany jest odpowiedni strój: kryte obuwie na twardej podeszwie; długie spodnie; kask ochronny oraz kamizelka odblaskowa - uczestnicy otrzymają na placu budowy. Wykonawca ma prawo odmówić wstępu na budowę osobom, których zachowanie wskazuje na stan po spożyciu alkoholu lub środków odurzających, a strój nie jest zgodny z wymaganiami. Może też odmówić zwiedzającemu dalszej wycieczki po placu budowy, jeżeli kierowane przez niego prośby zostaną przez zwiedzającego zignorowane. Wszystkie ograniczenia są tylko i wyłącznie dla bezpieczeństwa zwiedzających.

Budowa stacji metra Targówek powinna zakończyć się w przyszłym roku. Wtedy to wszyscy mieszkańcy tej części miasta stołecznego będą mogli w szybki i łatwy sposób w kilkanaście minut przedostać się do centrum stolicy i dalej na Wolę.

Źródło/Fot. Metro Warszawskie

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda