mobile

Idź swoją drogą – koncert piosenek Jonasza Kofty – ArtPark 2018

Zapraszamy na koncert upamiętniający wspaniałego artystę – Jonasza Koftę. Już jutro o godzinie 19.00 w Parku Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego usłyszymy najpiękniejsze utwory Kofty w aranżacji  Janusza Strobla – przyjaciela i współautora tekstów wybitnego artysty.  

Informacja prasowa
Idź swoją drogą – koncert piosenek Jonasza Kofty – ArtPark 2018

Janusz Kofta był człowiekiem o wielu talentach – poeta, dramaturg, satyryk i kabareciarz. Urodził się 28. listopada 1942 roku w Mizoczu na Wołyniu. Kofta uczęszczał do liceum plastycznego im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu, studiował na wydziale malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wtedy też zauważony został jego talent literacki i kabaretowy. W 1962 r. wraz z Adamem Kreczmarem i Janem Pietrzakiem założył kabaret Centralnego Klubu Studentów Warszawy „Hybrydy”, którego został kierownikiem w 1964 r. Współpracował z Teatrem Syrena, kabaretem Pod Egidą, Stefanem Friedmannem, Programem III Polskiego Radia. Jego deiut literacki to fraszki „Warsztat filozoficzny”, „O smutnych ludziach” i „Hasło”. Do dziś w pamięci Polaków zachowały się słowa utworów napisanych przez Koftę, takich jak Wakacje z blondynką, Radość o poranku, Śpiewać każdy może, Jej portret, Samba przed rozstaniem, Pamiętajcie o ogrodach, Taką cię wymyśliłem, Popołudnie, Szary poemat, Autobusy zapłakane deszczem czy Kwiat jednej nocy.

19. kwietnia minęło 30 lat od śmierci tego wybitnego twórcy. Dlatego, by uczcić jego dokonania, zorganizowano koncert. W założeniu ma być zabawny, poetycki, orzeźwiający, czyli taki jak Kofta. Muzyka idealnie współgrać będzie z aurą: to koncert na każdą pogodę. Spotęguje radość, ukoi nerwy, pozwoli zapomnieć o troskach i sprawi, że na twarzy pojawi się uśmiech. Bo przecież warto się uśmiechnąć, jutro może być za póżno – to dewiza Janusza Kofty, którą zwykł często powtarzać. 

Wystapią cenieni polscy twórcy: Nula Stankiewicz (wokal), Janusz Strobel (gitara), Paweł Pańta (kontrabas), Mariusz „Fazi” Mielczarek (saksofony, flet), Cezary Konrad (perkusja). 
Spośród szeregu utworów, Nula Stankiewicz wybrała kilkanaście piosenek. Jest to nietuzinkowa artystka, która w oryginalny sposób potrafi połączyć poezję oraz jazz. Idealne wkomponowanie poetyckości i liryzmu w muzykę jazzową jest charakterystyczne dla Nuli. Współpracowała z Włodzimierzem Nahornym, Andrzejem Jagodzińskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Robertem Majewskim , a od kilkunastu lat na stałe współpracuje z Januszem Stroblem.
 

Organizatorzy:
- ArtPark - strefa artystyczna;
- Nula Stankiewicz;
- Dom Kultury Śródmieście.
 

Data: 15. sierpnia 2018 r. w godzinach 19:00 - 21:00
Miejsce: Park Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego

Wydarzenie bezpłatne.

Fot.: www.salon24.pl
Źródła:
- https://www.facebook.com/events/633993046974994/; 
- www.salon24.pl.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda