Iga Świątek wygrywa w Warszawie

Najlepsza tenisistka na świecie Iga Świątek wygrała w niedzielę największy turniej tenisowy w Polsce – BNP Paribas Warsaw Open. W finale pokonała zdecydowanie Niemkę Laurę Siegemund 6:0, 6:1. Polska mistrzyni odbierając puchar podkreślała znaczenie zwycięstwa w Warszawie dla jej kariery i rodziny

Informacja prasowa

Prezydent Warszawy wręczył puchar Idze Świątek

Warszawski turniej jako jedyny w Polsce ma rangę WTA 250. W ubiegłorocznej edycji faworyzowana również wówczas Iga Świątek odpadła w ćwierćfinale. Teraz jednak zdecydowanie zwyciężyła. Puchar wręczał dziś prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

- Numer 1 na świecie. Numer 1 w Warszawie. Iga Świątek wygrywa przed własną publicznością turniej BNP Paribas Warsaw Open! Ogromne brawa i gratulacje! – prezydent stolicy Rafał Trzaskowski nie krył radości po sukcesie Igi Świątek.

22-letnia raszynianka mówiła publiczności po zakończeniu meczu, że turniej w Polsce była dla niej trudny głównie ze względu na presję gry u siebie. Stres związany z warszawskimi rozgrywkami porównała do stresu podczas wielkoszlemowego French Open na kortach im. Rolanda Garrosa.

Bardzo się cieszę i jestem z siebie dumna, bo to nie był łatwy tydzień. Z każdym meczem grałam jednak coraz lepiej i zrobiłam duży postęp. Po raz pierwszy pokazałam swój najlepszy tenis w turnieju w Warszawie, więc jestem z siebie bardzo zadowolona - powiedziała Iga Świątek po zwycięstwie na kortach w stolicy.

Tenisistki dały z siebie wszystko

Dwa ostatnie dni turnieju w Warszawie były bardzo trudne dla tenisistek. W sobotę musiały rozegrać dwa mecze, gdyż trzy ćwierćfinały zostały przeniesione z powodu opadów deszczu, w tym samym dniu były zaplanowane także półfinały. Świątek nie zdążyła wczoraj zakończyć drugiego starcia z Belgijką Yaniną Wickmayer. Dzisiaj musiała więc nie tylko dokończyć półfinał, ale także zagrać w finale.

Igę Świątek już za tydzień czeka kolejny turniej w Montrealu, a 28 sierpnia startuje w wielkoszlemowym US Open, w którym będzie bronić tytułu.

W Warszawie w finale debla wystąpiła polska para: Weronika Falkowska i Katarzyna Piter. Polki uległy jednak brytyjsko-belgijskiej parze Heather Watson i Yaninie Wickmayer 4:6, 4:6

Od tego roku Warszawa – miasto gospodarz – jest tytularnym partnerem turnieju. Miasto przygotowało dla kibiców Warszawską Strefę Turniejową z zestawem atrakcji.