mobile

III Bieg Wolski - trwają zapisy

Już 11 maja odbędzie się III Bieg Wolski w parku Szymańskiego. Udział w zawodach jest bezpłatny, a zawodnicy będą rywalizować na różnych dystansach i w kilku kategoriach wiekowych. Punktem kulminacyjnym imprezy będzie bieg na 10 km. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe. 

Informacja prasowa
III Bieg Wolski - trwają zapisy

Bieg Wolski już po raz trzeci oficjalnie zainauguruje sezon biegowy na warszawskiej Woli. - Pogoda z dnia na dzień robi się coraz lepsza i z pewnością wielu biegaczy już rozpoczęło swoje treningi - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola. - Udział w III Biegu Wolskim będzie zatem formą sprawdzianu i okazją do sportowej rywalizacji na świeżym powietrzu. Nasza dzielnica jest idealnym miejscem do tego typu aktywności - dodaje.

Impreza odbędzie się w parku Szymańskiego i rozpocznie się o godz. 11:00, kiedy to na starcie biegu na 200 m staną dzieci z rocznika 2013 i młodsze. Niedługo później swoich sił na dystansie 400 m spróbują ich nieco starsi koledzy i koleżanki, urodzeni między 2010 a 2012 rokiem. Od 11:30 zaplanowane są starty roczników 2007-2009 i 2004-2006, które będą ścigać się w biegach na 800 metrów. Aby zachować równość szans i ducha sportowej rywalizacji, wszystkie kategorie dla dzieci i młodzieży będą miały oddzielną klasyfikację dla chłopców i dziewcząt.

Po zakończonych konkurencjach dla młodszych nastąpi chwila przerwy, po czym na starcie 2,5-kilometrowego marszu staną entuzjaści nordic walkingu. Tu chodzi jednak tylko o dobrą zabawę i rekreację na świeżym powietrzu, ponieważ w tej konkurencji nie przewidziano klasyfikacji medalowej. - Punktem kulminacyjnym imprezy będzie bieg na 10 km, w którym udział wziąć mogą wszyscy, którzy ukończyli 16 rok życia – mówi burmistrz Strzałkowski.

Wpisowe oraz pakiety startowe są bezpłatne, jednak obowiązują na nie zapisy. Szczegółowe informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy są dostępne tutaj.

Źródło: UD Wola
 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda