Immergas Warszawa wygrywa PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki 2023

W Gdańsku rozegrana została tegoroczna edycja PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki 2023. Najlepiej spisała się drużyna Projektu Warszawa, która w letnich rozgrywkach występuje pod nazwą Immergas Warszawa.

Szesnaście zespołów podzielono na cztery grupy. Stołeczna drużyna od początku pokazała się z bardzo dobrej strony pokonując GKS Katowice, Aluron CMC Wartę Zawiercie i Barkom Każany Lwów. W ćwierćfinale rozgrywek warszawianie pokonali w dwóch setach Ślepsk Malow Suwałki. W walce o finał siatkarze ze stolicy okazali się lepsi od gospodarzy – Trefl Royal Seafood Gdańsk. Najwięcej emocji przyniosła rywalizacja finałowa, w której Immergas zmierzył się z PSG Stalą Nysa. Niesamowite wymiany i zwroty akcji to to na co czekali kibice. Po triumfie na przewagi w pierwszym secie warszawianie poszli za ciosem i drugą partię zakończyli wynikiem 25:18. Zwycięstwo ze Stalą dało podopiecznym trenera Piotra Grabana wygraną w całych zawodach.

Myślę, że gracze Stali mogą trochę sobie pluć w brodę, bo byli blisko wygrania tej pierwszej partii. Bardzo się cieszę, że wygraliśmy, bo też po to tutaj przyjechaliśmy. To były cztery dni dobrej zabawy i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wygraliśmy wszystkie mecze. Teraz powrót do Warszawy, jeden dzień wolnego i zaczynamy trenować w hali – powiedział Jan Firlej, rozgrywający stołecznego klubu.

Wyniki warszawskiego klubu podczas PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki 2023:

Immergas Warszawa – GKS Katowice 2:0 (25:20, 25:19)

Immergas Warszawa – Aluron CMC Warta Zawiercie 2:1 (25:15, 21:25, 15:12)

Immergas Warszawa – Barkom Każany Lwów 2:0 (25:15, 25:20)

Immergas Warszawa – Ślepsk Malow Suwałki 2:0 (25:14, 25:20)

Immergas Warszawa – Trefl Royal Seafood Gdańsk 2:0 (25:19, 25:19)

Immergas Warszawa – PSG Stal Nysa 2:0 (28:26, 25:18)

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Artura Szalpuka – przyjmującego stołecznego klubu.