mobile
REKLAMA

Imprezy sportowe

Dwa biegi i mecz na stadionie PGE Narodowym to imprezy sportowe, które odbędą się w najbliższych dniach. Będą zmiany w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej.

inf. pras.
TAGI
Imprezy sportowe

W sobotę, 2 września o godz. 20.30 wystartuje IV. BMW Półmaraton Praski. Od piątku, 1 września od ok. godz. 9.00 nie będzie można wjechać na błonia PGE Narodowego, a od godz. 16.00 zamknięta dla ruchu będzie (tzw. „stara”) ul. Sokola pomiędzy ul. Wybrzeże Szczecińskie a  Zamoście. Miasteczko biegowe, start i meta, zorganizowane zostaną na błoniach  PGE Narodowego.

W sobotę, 2 września od godz. 20.00 sukcesywnie zamykane będą ulice na trasie biegu. Trasa prowadzić będzie ulicami: J. Zamoyskiego, Targowa i J. Zamoyskiego (jezdnia w kierunku Grochowa, dla kierowców udostępniony będzie jeden pas ruchu na odcinku od ul. Kijowskiej do ul. Lubelskiej), Grochowską (jezdnia w kierunku Grochowa), Rondo Wiatraczna (biegacze będą poruszali się tylko dwoma pasami), al. J. Waszyngtona (udostępniony będzie jeden pas ruchu od ul. Saskiej do Ronda Wiatraczna), Rondo J. Waszyngtona, Francuską, Zwycięzców, Saską, Egipską, gen. T. Bora-Komorowskiego, gen. R. Abrahama (jezdnia w kierunku Saskiej Kępy), W. Umińskiego (jezdnia w kierunku Trasy Siekierkowskiej, na drugiej jezdni możliwy będzie ruch dwukierunkowy), gen. T. Bora-Komorowskiego (jezdnia w kierunku Saskiej Kępy), gen. A.E. Fieldorfa „Nila” (jezdnia w kierunku Grochowa), Wał Miedzeszyński (jezdnia w kierunku centrum), zawrotka na wysokości ul. Kadetów, Wał Miedzeszyński i Wybrzeże Szczecińskie (jezdnie w kierunku Wawra), zawrotka na wysokości ul. S. Okrzei, Wybrzeże Szczecińskie (jezdnia w kierunku Pragi), Zamoście, Sokola do mety na terenie błoni PGE Narodowego. Półmaratonowi będzie towarzyszył bieg 4F Piątka Praska. Jego uczestnicy wystartują o godz. 21.00 z błoni PGE Narodowego i pobiegną ulicami: J. Zamoyskiego, Targowa (jeden pas jezdni w kierunku Grochowa), K. Marcinkowskiego, Jagiellońską, ks. I. Kłopotowskiego, Targowa (jeden pas jezdni w kierunku Grochowa), J. Zamoyskiego, błonia PGE Narodowego. Zakończenie biegów planowane jest ok. godz. 24.00. Ulice będą otwierane stopniowo, w ramach przemieszczania się biegaczy.

Od piątku, 1 września od ok. godz. 16.00 trasy zmienią autobusy E-1 (pojedzie przez Rondo J. Waszyngtona i al. Zieleniecką) oraz 125 i 202 (pojadą do ul. ks. I. Kłopotowskiego). W dniu biegu, od ok. godz. 20.00 trasy zmienią autobusy linii: 102, 111, 117, 119, 123, 125, 135, 138, 146, 147, 148, 158, 162, 166, 168, 202, 213, 219, 507, 509, 517, 521, a także tramwaje linii: 7, 9, 22, 24 i 25.

 

W niedzielę, 3 września w godz. 10.30 – 13.00 odbędzie się bieg Warszawa Business Run. Trasa biegu będzie prowadziła ulicami Służewca. Miasteczko biegowe zorganizowane zostanie na parkingu kompleksu biurowego Empark. Oficjalne otwarcie imprezy o godz. 10.10. Pierwsze sztafety wyruszą na trasę o godz. 10.30. Trasa biegu prowadzi ulicami: Domaniewska (do skrzyżowania z ul. Wołoską) – Wołoska (jezdnia zachodnia do skrzyżowania z ul. J.P. Woronicza) – Suwak i Konstruktorska (do ronda na skrzyżowaniu z ul. Racjonalizacji).

Autobusy linii 218 pojadą ul. Racjonalizacji, następnie zawrócą na rondzie na skrzyżowaniu z ul. Konstruktorską i z  J.P. Woronicza pojadą ulicami Samochodową i Domaniewską i dalej swoją trasą. Linie 136 i 138, tylko w kierunku krańców Natolin Płn. i Bokserska, pojadą ulicami J.P. Woronicza – Samochodowa – Domaniewska.

 

W poniedziałek, 4 września na PGE Narodowym odbędzie się mecz piłkarski w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata pomiędzy reprezentacjami Polski i Kazachstanu. W godz.  18.00 - 20.45 wyłączony z ruchu indywidualnego za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK (wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe), pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych będzie obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Józefa Poniatowskiego, al. J. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński. Dopuszczony będzie przejazd wiaduktem ul. Saskiej i ul. Brazylijską do al. Stanów Zjednoczonych. Po zakończeniu meczu policja może podjąć decyzję o zamknięciu dla ruchu Mostu Józefa Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich pomiędzy Rondem gen. Ch. de Gaulle’a a Rondem J. Waszyngtona.

Po zamknięciu strefy Saskiej Kępy, od godz. 18.00 do 20.45, autobusy linii 117, 138 i 146 nie będą kursowały ul. Francuską i pojadą objazdem ulicami Zwycięzców, Saską i al. J. Waszyngtona. W przypadku zamknięcia przez policję Mostu Józefa Poniatowskiego i al. Zielenieckiej na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii: 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusy linii: 102, 111, 117, 123, 138, 146, 147, 158, 166, 507, 509, 517, 521.

Po zakończeniu meczu powrót do domów zapewnią autobusy linii: 509 (AL. ZIELENIECKA – NOWODWORY i ADAMPOLSKA – GOCŁAW), 903 (AL. ZIELENIECKA – BRÓDNO-PODGRODZIE) i 904 (BEREZYŃSKA – RONDO WIATRACZNA).

 

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych imprezami masowymi można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko