mobile
REKLAMA

Inauguracja 56. sezonu Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich

Takiego wydarzenia koncertowego przy pomniku Fryderyka Chopina nie było przez ostatnie dekady. W ramach obchodzonego w tym roku jubileuszu, Stołeczna Estrada - warszawska instytucja kultury, przywołuje tradycję Koncertów Chopinowskich z udziałem orkiestry. 

TAGI
Inauguracja 56. sezonu Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich

W najbliższą niedzielę, podczas inauguracji sezonu w Łazienkach Królewskich razem z Julią Kociuban zagra czterdziestoosobowa Orkiestra Symfoniczna Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina pod dyrekcją Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego.

Pierwszy Koncert Chopinowski w Łazienkach Królewskich Stołeczna Estrada i Towarzystwo im. Fryderyka Chopina zorganizowały 56 lat temu, rok po rekonstrukcji pomnika kompozytora zniszczonego podczas II wojny światowej. I tak w 1959 roku muzyka Fryderyka Chopina zaczęła rozbrzmiewać spod pomnika kompozytora i płynie stąd w świat do dzisiaj.

Podczas tegorocznej inauguracji o godzinie 12 odbędzie się wyjątkowy koncert. W repertuarze znajdą się nie tylko utwory solowe na fortepian, ale również Koncert fortepianowy f-moll op. 21, który zabrzmi mocą dźwięku czterdziestu instrumentów. Do tego niecodziennego projektu Stołeczna Estrada zaprosiła młodą, 23-letnią pianistkę Julię Kociuban, która już posiada imponujący dorobek artystyczny. Jest laureatką nagród Grand Prix, pierwszych miejsc oraz nagród specjalnych wielu znaczących ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych, a także stypendystką m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu stypendialnego "Młoda Polska".

Marcin Nałęcz-Niesiołowski to wybitna postać zarówno na ogólnopolskiej jak i międzynarodowej scenie muzyki poważnej. Dyrektor artystyczny i dyrygent Warszawskiej Orkiestry „Filharmonia” oraz dyrygent gościnny Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie.

Pełny repertuar koncertu inauguracyjnego: Fryderyk Chopin Mazurki op. 59: a-moll nr 1, As-dur nr 2, fis-moll nr 3 Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22 Koncert fortepianowy f-moll op. 21 1. Allegro maestoso 2. Larghetto 3. Allegro vivace

W recitalu o godzinie 16.00 usłyszymy Michała Drewnowskiego, który od lat podbija sceny koncertowe na całym świecie.

Niedzielne recitale odbywać się będą w każdą niedzielę do końca września o godzinie 12 i 16. 23 sierpnia publiczność będzie miała niepowtarzalną okazję usłyszeć Adama Mikołaja Goździewskiego - jednego z uczestników XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, który w październiku odbędzie się w Warszawie.

 

Źródło: Mat. prasowe www.estrada.com.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda