mobile
REKLAMA

Inseminacja - krótsza droga do ciąży

Wszystkie pary starające się o dziecko w pewnym momencie swojej drogi diagnostyczno - terapeutycznej zadają sobie pytanie "co dalej ?" Odpowiedź na nie jest prosta - inseminacja domaciczna.

TAGI
Inseminacja - krótsza droga do ciąży

Inseminacja jest najprostszą, bezpieczną i bezbolesną metodą wspomaganego rozrodu. Zabieg ten polega na wprowadzeniu do jamy macicy cienkiego, giętkiego cewnika przez który podajemy prosto do macicy przyszłej mamy odpowiednio przygotowane nasienie. Podczas tej procedury omijamy barierę śluzu szyjkowego, która u niektórych par może stanowić przyczynę niepłodności, tym samym ułatwiamy plemnikom dotarcie do komórki jajowej.

Podstawowymi wskazaniami wykonania zabiegu są: 
-niepłodność idiopatyczna (o nie ustalonej przyczynie) w przypadku kiedy roczne leczenie nie przyniosło rezultatów
-obecność przeciwciał przeciwplemnikowych w śluzie szyjkowym
-brak akceptacji metody in vitro przez pary starające się o dziecko
-łagodna endometrioza
-nieprawidłowe parametry nasienia męża lub partnera

Nigdy nie podajemy do macicy świeżego nasienia ponieważ mogłoby to być groźne dla pacjentki. Nasienie przed zabiegiem poddajemy specjalnej obróbce podczas której selekcjonujemy plemniki. Wybieramy tylko te o prawidłowej ruchliwości i budowie. Możemy też zwiększyć zawartość plemników w podawanej próbce.
Każdy zabieg inseminacji wykonujemy w cyklu monitorowanym ponieważ moment jego wykonania musi być zgrany z owulacją. Monitorowanie owulacji to nic innego jak cykliczne badania USG pomagające w ocenie wzrastania pęcherzyka i błony śluzowej macicy.

Przed zabiegiem zalecamy wykonanie badania drożności jajowodów ponieważ do zapłodnienia dochodzi w bańce jajowodu. Jeśli jajowody są niedrożne wykonanie tego zabiegu mija się z celem. Poza tym, przed zabiegiem para musi wykonać ściśle określone badania.
Wracając do samego zabiegu jest on krótki, bezpieczny i niebolesny. Trwa kilka minut i w odczuciach pacjentki można porównać go do pobrania cytologii. 

Również w tym przypadku może pojawić się niegroźne plamienie. Skuteczność tej metody leczenia według różnych źródeł waha się od 5 do 25% jednak najczęściej jest to około 12 %.

Ultramedica    
Centrum Zdrowia Kobiety          
ul. Sienkiewicza 10 
Legionowo
(22) 732-24-86
Tel. 518 447 748 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko