mobile

Integracyjny plac zabaw w Łazienkach Królewskich

Od 1 października 2018 r. w Łazienkach Królewskich działa integracyjny plac zabaw. Czas wspólnie mogą tam spędzać dzieci z niepełnosprawnościami i w pełni sprawne. Fundatorem jest Fundacja Spartanie Dzieciom.

Informacja prasowa/ fot. Paweł Czarnecki
Integracyjny plac zabaw w Łazienkach Królewskich

Integracyjny plac zabaw mieści się przy Alei Chińskiej i ul. Parkowej, w niedużej odległości od bramy wejściowej przy ul. Gagarina (południowo-zachodnia część łazienkowskich ogrodów). Mogą z niego korzystać wszyscy najmłodsi goście odwiedzający Łazienki Królewskie. Zabawki dobrane zostały w taki sposób, aby zarówno dzieci z niepełnosprawnościami, jak i w pełni sprawne mogły spędzić czas na wspólnej zabawie.

Centralnym punktem integracyjnego placu zabaw jest dom "Jakub" z podjazdem, zjeżdżalnią, tablicą do nauki cyfr w języku Braille’a i elementami grającymi. Kontynuację muzycznej zabawy stanowi tzw. orkiestra podwórkowa, czyli instalacja z siedmioma bębnami, oraz szakalaki - sensoryczno-dźwiękowe elementy do zabawy. Dzieci mogą ponadto korzystać z huśtawki bocianie gniazdo, huśtawki z podjazdem dla wózków inwalidzkich, dwóch piaskownic i małego domku. W najbliższym czasie na placu zabaw pojawi się również karuzela. Całość otoczona jest zielenią, co tworzy przyjemną, kameralną atmosferę.

Integracyjny plac zabaw w Łazienkach Królewskich powstał dzięki Fundacji Spartanie Dzieciom. Środki pochodziły ze zbiórek organizowanych podczas 13. PZU Półmaratonu Warszawskiego (akcja #BiegamDobrze), Ekidenu 2018 (akcja #BiegamDobrze) oraz 40. PZU Maratonu Warszawskiego (akcja #BiegamDobrze, aukcje, licytacje i darowizny).

Uroczyste otwarcie integracyjnego placu zabaw z udziałem zaproszonych gości odbyło się 1 października 2018 r.

Źródło.: Muzeum Łazienki Królewskie

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda