mobile
REKLAMA

„JAdanie wspieranie” dla dzieci syryjskich uchodźców

Już dziś włącz się do akcji „JAdanie wspieranie” i pozostaw swój wkład w odbudowywanie poczucia normalności i bezpieczeństwa, wspierając edukację młodych Syryjczyków. Możesz to zrobić w bardzo prosty i przyjemny sposób – wystarczy zjeść! Akcja trwa do 6 grudnia br.  

inf. pras.
TAGI
„JAdanie wspieranie” dla dzieci syryjskich uchodźców

„JAdanie wspieranie” to kampania społeczna, której celem jest zebranie środków na wsparcie edukacji dzieci syryjskich uchodźców, które przebywają w Libanie.

 

Każdy może przyłączyć się do akcji. Wystarczy zamówić w jednej z restauracji, biorących udział w tej inicjatywie, bliskowschodni specjał – Bulgurki Julki, współtworzony przez Julię Cymbaluk – laureatkę programu MasterChef Junior. Całkowity dochód ze sprzedaży dania zostanie przeznaczony na działalność Centrum Edukacyjnego w Libanie, które prowadzi Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM). Akcja potrwa do 6 grudnia br.  

 

- Wsparcie edukacji dzieci na Bliskim Wschodzie to nie tylko szansa na ich lepsze życie, ale przede wszystkim umożliwienie im powrotu do swojego kraju i włączenia się w jego odbudowę, gdy wojna się zakończy – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy. – Bezinteresowna pomoc sama w sobie jest dobra i przyjemna. W przypadku tej akcji przyjemność zyskuje jeszcze inne znaczenie. Możemy wspierać syryjskich uchodźców spędzając czas w gronie najbliższych przy wspólnym posiłku. Zachęcam do udziału w akcji „JAdanie wspieranie”, pomóżmy młodym Syryjczykom odzyskać poczucie bezpieczeństwa, którym na co dzień mogą cieszyć się nasze dzieci – dodaje.

 

Zebrane środki przeznaczone zostaną na wsparcie funkcjonowania Centrum Edukacyjnego w Bire, w północnym Libanie, które prowadzi Fundacja PCPM. Pozwolą one na kontynuowanie prowadzonych już zajęć lekcyjnych i kursów zawodowych dla młodzieży i dorosłych, a także umożliwią powiększenie budynku szkolnego i dostosowanie go pod kątem sanitarnym, tak by jeszcze większa liczba dzieci mogła korzystać z Centrum. Środki przeznaczone zostaną również na wyposażenie dydaktyczne klas i biblioteki oraz na zakup podręczników, zeszytów czy długopisów dla podopiecznych placówki.

 

Udział w akcji to proste połączenie „przyjemnego z pożytecznym”. Zamawiając w wybranej restauracji specjalne danie - Bulgurki Julki - można nie tylko spróbować bliskowschodnich smaków, ale przede wszystkim pomóc młodym Syryjczykom w powrocie do normalności, którą utracili przez wojnę – mówi Wojciech Wilk, prezes PCPM. – Środki zebrane podczas akcji – czy to poprzez zakup dania, czy bezpośrednie przelewy na konto fundacji – pozwolą nam kontynuować prowadzone dotychczas działania, jak m.in. powiększenie budynku szkolnego, aby jeszcze więcej dzieci mogło korzystać z zajęć edukacyjnych – dodaje.

 

Akcja „JAdanie wspieranie” jest kolejną inicjatywą m.st. Warszawy na rzecz syryjskich uchodźców. Oprócz tej inicjatywy, w maju br. w ramach kampanii „Warszawa dla Aleppo” odbył się koncert charytatywny w Teatrze Dramatycznym, z którego dochód został przeznaczony m.in. właśnie na działalność Centrum Edukacyjnego w Bire, w północnym Libanie. Mieszkańcy stolicy wspierają zbiórkę pieniędzy do puszek również podczas spektakli, koncertów charytatywnych czy wydarzeń sportowych organizowanych przez stołeczne instytucje kultury, które wyrażają solidarność z ofiarami wojny domowej w Syrii przekazując dochody z wybranych wydarzeń.

 

Liban jest krajem, który przyjął najwięcej ofiar wojny domowej w Syrii, w stosunku do liczby swoich obywateli – obecnie przebywa tam milion uchodźców. Połowa z nich to dzieci.

 

Od 2012 roku Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) prowadzi program pomocy humanitarnej tuż przy granicy z Syrią. Oprócz gwarancji natychmiastowego wsparcia uchodźców, jakim są dopłaty do czynszu wynajmowanych przez nich pomieszczeń i pomoc medyczna, PCPM wdraża projekty długofalowe, które pozwalają przywrócić Syryjczykom utracone poczucie bezpieczeństwa.

 

Partnerami akcji „JAdanie wspieranie” są: Miasto stołeczne Warszawa, Firma Jarczyński, Endemol Shine Polska oraz Fundacja PCPM.

 

Więcej informacji wraz z listą restauracji biorących udział w akcji, dostępnych jest na stronie: www.jadaniewspieranie.pl. Zapraszamy również do odwiedzania fanpage'a.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda