mobile
REKLAMA

Jagiellońska bez tramwajów

Prawie przez cały czerwiec z ruchu tramwajowego zostanie wyłączona ul. Jagiellońska na odcinku od ul. Ratuszowej do pętli Żerań. Utrudnienia związane są z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi na torowisku.

TAGI
Jagiellońska bez tramwajów

Tramwaje znikną z Jagiellońskiej już 4 czerwca o godz. 4:00. Utrudnienia potrwają do 29 czerwca. Rolę komunikacji zastępczej będą na tej ulicy pełnić autobusy. Pięć linii tramwajowych przez ten czas ma kursować na trasach objazdowych.

Linie 6 i 28 zamiast ul. Ratuszową i Jagiellońską będą kursowały ul. 11 Listopada i Starzyńskiego.

Linia 18 nie będzie w ogóle przekraczała Wisły. Zamiast skręcać w ul. Międzyparkową do mostu Gdańskiego będzie jechała prosto ul. Mickiewicza i dotrze do pętli Marymont Potok.

Linia 20 po zjeździe z mostu Śląsko-Dąbrowskiego zamiast skręcać w lewo w Jagiellońską, skręci w prawo w Targową i Kijowską, po czym dojedzie do pętli Kawęczyńska-Bazylika.

Z tej pętli zostaną wycofane tramwaje linii 13, które będą dojeżdżały tylko do Dworca Wschodniego.

Autobusy linii 509 i 518 będą się zatrzymywały na dodatkowych przystankach na ul. Jagiellońskiej. Ponadto zostanie wydłużona trasa linii 516, która wcześniej kończyła się na pętli Żerań FSO - autobusy pojadą ul. Jagiellońską, Ratuszową i Targową do Dworca Wileńskiego (powrót przez ul. Jagiellońską).

- Wyłączenie ruchu jest spowodowane pracami torowymi. W tym czasie tramwajarze zmodernizują torowiska w okolicy pl. Hallera. Na odcinku ul. Ratuszowa – Rondo Starzyńskiego i na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej i Golędzinowskiej zostaną wymienione tory, a perony zostaną przystosowane do obsługi składów niskopodłogowych. Nową nawierzchnię zyskają także chodnik - informuje ZTM.

Prowadzone roboty są kontynuacją prac wykonanych w marcu 2014 roku.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda