mobile
REKLAMA

Jak wybrać dobrą szkołę językową?

Wrzesień to czas kiedy organizujemy zajęcia dodatkowe dla siebie lub swoich dzieci. Decyzję o wyborze szkoły językowej podejmujemy najczęściej na cały rok, a nawet na kilka lat. Czym się kierować, na co zwrócić uwagę, żeby był to trafny wybór?

redakcja
TAGI
Jak wybrać dobrą szkołę językową?

Określ swoje potrzeby

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnej placówki, warto zastanowić się nad celami, które chcemy osiągnąć – poprawa ocen w szkole, przygotowanie do egzaminu, przejście rozmowy rekrutacyjnej, zyskanie pewności siebie przed urlopem za granicą? Czy bardziej motywują nas lekcje grupowe czy indywidualne, z lektorem polskim czy native speakerem?

Dobra szkoła językowa powinna przeprowadzić analizę potrzeb słuchacza, określić poziom zaawansowania i umieć doradzić najlepsze rozwiązanie. Powinniśmy mieć możliwość rozmowy z metodykiem lub dyrektorem i czuć, że kurs jest dobrany odpowiednio do naszych potrzeb, a nie na zasadzie zapełnienia miejsc w grupie.

 

Lektor to podstawa

Przed rozpoczęciem zajęć zapytajmy, czy lektor, który będzie je prowadził ma odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w pracy z daną grupą i rodzajem kursu. Sprawdźmy czy lektorzy uczestniczą w szkoleniach, czy doskonalą swój warsztat. Metody nauczania i materiały ciągle się zmieniają i nasz lektor również powinien iść z duchem czasu, tak aby zajęcia były ciekawe, angażujące i motywujące, a nie polegały tylko na robieniu ćwiczeń z podręcznika.

 

Co zawiera cena kursu

Zwróćmy uwagę na stosunek ceny do jakości i tego, co szkoła oferuje poza samymi lekcjami. Czy w koszt wliczone są podręczniki i zajęcia dodatkowe, co jeśli zdarzy się dłuższa nieobecność, czy możemy monitorować postępy dziecka, np. poprzez dziennik internetowy, jak wygląda komunikacja ze szkołą, jaki panuje w niej nastrój? Jeśli zajęcia odbywają się w małych grupach, lektor ma możliwość zadbania o indywidualne potrzeby ucznia, a kursant ma szansę na aktywne uczestnictwo. Ważna jest też liczba godzin w semestrze i czas trwania zajęć – czy cena ustalana jest za 45 czy za 60 minut?

 

Pamiętajmy, że kurs językowy nie jest jednorazowym zakupem, ale długofalową inwestycją. Nie chodzi o to, żeby przebrnąć przez kolejny rok szkolny, ale żeby nauka była efektywna i odbywała się w przyjaznej atmosferze, która pomoże nam osiągnąć wyznaczone cele.

Katarzyna Murphy, właścicielka i dyrektorka szkoły Academy of Language

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko