mobile

Jeremy Monteiro i zespół Michała Sołtana w Nowym Świecie Muzyki

16 sierpnia, w ramach Jazz Night, w kawiarni Nowy Świat Muzyki zagrał Jeremy Monteiro - pianista jazzowy, kompozytor, wokalista i pedagog. Podczas koncertu wystąpił również zespół skompletowany przez Michała Sołtana.

 

Redakcja/ fot. Mateusz Reszczyk
Jeremy Monteiro i zespół Michała Sołtana w Nowym Świecie Muzyki

Koncert został zorganizowany przez agencję artystyczną Street Art Production przy współpracy z jego Ekscelencją Ambasadorem Indonezji w Polsce Peterem F. Gontha, który jest wielkim fanem jazzu i organizator festiwalu Java Jazz znanego na całym świecie. Wspaniałą atmosferę spotkania stworzyła na początku grupa muzyków, którzy dotarli do Warszawy po czterdziestoośmio godzinnej podróży z północnej Sumatry. Ekspresyjni muzycy porwali widownie (łącznie ze znaną tancerką - Edytą Herbuś) do tańca.

Znakomitą atmosferę podtrzymali polscy muzycy pod dowództwem Michała Sołtana, którzy balladą powitali gwiazdę wieczoru, Jeremiego Monteiro. Ten wspaniały muzyk, okrzyknięty w swoim rodzinnym Singapurze ‘Królem Swingu’, dał wspólnie ze znakomitymi polskimi muzykami fantastyczny ponad godzinny koncert, będący mieszanką standardów jazzu ale i cudowną interpretacją popularnych utworów takich jak "Just The Two of Us" Billa Withersa czy freejazową interpretację z serialu animowanego "Flinstonowie". Widać było świetną energię emanującą z całego zespołu, co jest tym bardziej niewiarygodne, biorąc pod uwagę, że Jeremy Monteiro przybył do Warszawy ledwie kilka godzin wcześniej i zdążył odbyć z polskimi muzykami tylko jedną próbę.

Publiczność bawiła się znakomicie, a muzycy musieli aż dwa razy bisować zanim widzowie wypuścili ich ze sceny.

Na koniec można tylko powiedzieć - miejmy nadzieję, że Jeremy Monteiro wróci do Polski bardzo szybko, a jego koncertów będzie więcej!

 

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda