mobile

Juwenalia Artystyczne – czas start!

Najsłynniejsze przeboje Disneya, Pixara i Burtona w wykonaniu orkiestry symfonicznej i chóru. Wystartowały Juwenalia Artystyczne. Niesamowite widowisko powstało dzięki połączonym siłom studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Akademii Sztuk Pięknych oraz Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza.

Andrzej Łukasiak
TAGI
Juwenalia Artystyczne – czas start!

Juwenalia, studenckie święto, nie kojarzą się raczej ze wstrząsającym występem orkiestry symfonicznej, wspartej przez chór i solowych wykonawców. Artyści z trzech warszawskich szkół artystycznych nie lubią jednak schematów. Wspólnymi siłami stworzyli niesamowite widowisko.

Tegoroczne Juwenalia Artystyczne otworzył koncert pt. „Bajki Symfoniczne”. Wypełniona po brzegi sala koncertowa Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina słuchała z zapartym tchem. Zebrani mieli okazję usłyszeć utwory z takich dzieł jak: Dzwonnik z Notre Dame, Mała Syrenka, Toy Story oraz Anastazji. Za każdym razem sala nie mogła powstrzymać braw.

Koncert symfoniczny, którego nie można określić inaczej, niż jako wielki sukces młodych artystów, był tylko jednym z wielu wydarzeń składających się na tegoroczne Juwenalia Artystyczne. Jeszcze tego samego dnia odbył się koncert zespołu Mikromusic oraz Moniki Brodki.

W tym roku program juwenaliów nawiązuje do motywu Homo ludens, czyli człowieka bawiącego się. Twórczość artystyczna ma być z tej perspektywy rozumiana, jako zabawa i gra. W związku z tym przygotowano bogaty program, na który składają się nie tylko koncerty, ale również spektakle oraz dyskusje. Dokładny program juwenaliów można znaleźć w internecie.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko