mobile

Już za niecałe trzy tygodnie Warszawa Business Run 2019. Znamy szczegóły!

8 września z ulicy Domaniewskiej wystartuje szósta edycja charytatywnej sztafety. Lista uczestników Warszawa Business Run 2019 jest pełna. 4 tysiące osób reprezentujących polskie firmy i korporacje pobiegnie dla osób z niepełnosprawnością ruchową, m.in. Inez i Sebastiana, którzy są beneficjentami wydarzenia.

Informacja prasowa
TAGI
Już za niecałe trzy tygodnie Warszawa Business Run 2019. Znamy szczegóły!

Warszawska sztafeta to część ogólnopolskiej inicjatywy Poland Business Run, w której w całej Polsce pobiegnie rekordowa liczba prawie 29 tys. osób. Na popularność imprezy ma wpływ m.in. krótki, przystępny dystans. 4 km to odległość, którą jest w stanie pokonać większość osób.

Choć w Poland Business Run biorą udział również doświadczeni sportowcy, to znakomita większość uczestników biega amatorsko, a nawet mobilizuje się tylko raz w roku na czas przygotowań do naszej imprezy. Możliwość integracji, świetna atmosfera i szczytny cel już od 8 lat motywują Polaków do zapisów i pojawiania się na starcie – komentuje Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run, która jest głównym organizatorem biegów.

Warszawskie firmy pobiegną, by pomóc

Tak jak w ubiegłym roku, wszyscy biegacze pokonają przyjazny dystans 4 km. Zawodnicy wystartują z terenu parkingu Empark Mokotów Business Park o godzinie 10.30. Trasę biegu poprowadzono ul. Domaniewską, Wołoską, Suwak i Konstruktorską. Po przebiegnięciu połowy dystansu wszyscy biegacze tą samą drogą wrócą do strefy zmian przy parkingu Empark Mokotów Business Park.

Niektóre przedsiębiorstwa, oprócz samego udziału w biegu, wspomagają inicjatywę także w roli sponsora lub partnera. Jednym z głównych sponsorów biegu w stolicy jest Citi Handlowy.

Udział w Warszawa Business Run jest dla nas oczywistością, bo pomaganie potrzebującym i wspieranie lokalnych społeczności jest częścią DNA naszej organizacji. Cieszymy się, że uczestnicząc w tym wydarzeniu, możemy dać szansę na lepsze życie osobom po amputacjach. Jest to też kolejne nasze działanie w kierunku budowania społeczeństwa, akceptującego różnorodność, w którym jest miejsce dla każdego, a osoby potrzebujące pomocy są zauważane i mogą liczyć na realne wsparcie – komentuje Maciej Kropidłowski, wiceprezes Citi Handlowy.

Stanąć na nogi

Uczestnicy Warszawa Business Run 2019 pomogą Inez Wrzesińskiej, która w wyniku upadku z dużej wysokości ma uszkodzony rdzeń nerwowy i niedowład kończyn dolnych. Do codziennego funkcjonowania potrzebny jest jej aktywny wózek, który będzie indywidualnie dopasowany do jej potrzeb. Chciałaby kontynuować studia prawnicze i pracować w zawodzie. Poza tym pasjonuje się sportem – gra w koszykówkę na wózkach w klubie sportowym KSN Start Warszawa, uprawia crossfit i bierze udział w biegach ulicznych. Pomimo nabytej niepełnosprawności chce aktywnie spełniać się na każdej życiowej płaszczyźnie.

Kolejnym beneficjentem stołecznego biegu jest Sebastian Lipiński, który jako półtoraroczny chłopiec podczas zabawy włożył rękę w mechanizm silnika ciągnika rolniczego i stracił rękę. Mimo walki lekarzy, nie udało się jej uratować. Od samego początku poddawany był rehabilitacji, bo jego rodzice dbali o to, aby leczenie przebiegało prawidłowo i efektywnie. Dziś ma 22 lata i jest absolwentem pedagogiki resocjalizacyjnej. Pracuje, prowadzi samochód i jest aktywnym Strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej w rodzinnej miejscowości. Bartek cały czas potrzebuje rehabilitacji, dlatego w tym zakresie uzyska pomoc dzięki uczestnikom sztafety w Warszawie. Dzięki turnusowi rehabilitacyjnemu przygotowuje się również do przyszłego oprotezowania.

Wierzymy, że tak jak w ubiegłym roku biegacze ze stolicy pokażą, na co ich stać. W imprezie nie chodzi o bycie pierwszym na mecie liczy się to, że nasze zaangażowanie realnie wpływa na życie osób z niepełnosprawnością ruchową. Jeśli ktoś nie może wystartować, wciąż ma możliwość pomocy Inez i Sebastianowi, wpłacając dowolną kwotę w ramach akcji “Pomagam Bardziej” – komentuje Klaudia Kaniewska, koordynatorka Działu Wsparcia Fundacji Poland Business Run.

W lipcowej edycji akcji Pomagam Bardziej najwięcej środków w Warszawie zebrała drużyna z Atende S.A. Kolejna i ostatnia rywalizacja o zdobycie Żółtej Koszulki Lidera trwa do dnia biegu. Organizatorzy zachęcają wszystkich do rywalizacji o tytuł Lidera Pomagania.

Oprócz biegów w największych miastach Polski – Krakowie, Katowicach, Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu, Lublinie i Rzeszowie, na które zapisała się już rekordowa liczba 28,5 tysiąca biegaczy, w tym roku po raz trzeci wystartuje także Kosovo Business Run 2019. Na terenie bazy wojskowej pobiegną żołnierze, chcący wesprzeć swoich kolegów rannych w czasie wykonywania misji.

Od początku istnienia projektu Poland Business Run, dzięki mobilizacji biegaczy z polskich firm i korporacji, udało się zmienić życie 450 osób, które potrzebowały kosztownych protez, sprzętu medycznego, kompleksowej rehabilitacji czy wsparcia psychologicznego. W tym roku dofinansowania dotrzyma kilkudziesięciu kolejnych beneficjentów.

Więcej informacji o biegu i rejestracja tutaj: https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda