mobile
REKLAMA

Kardiologia w nowym pawilonie

Szpital Wolski powiększył się o nowy trzy kondygnacyjny Oddział Kardiologiczny, w którym do dyspozycji pacjentów jest 66 łóżek. Budowa pawilonu i jego wyposażenie w najnowocześniejszy specjalistyczny sprzęt diagnostyczny możliwe były dzięki finansowemu wsparciu miasta. Inwestycja kosztowała ponad 25 mln złotych, z czego 5 mln pochłonęły wydatki na nowe wyposażenie, głównie sprzęt medyczny.

Anna Tomasik
TAGI
Kardiologia w nowym pawilonie

Po niespełna dwóch latach od wmurowania kamienia węgielnego Szpital Wolski im. dr Anny Gostyńskiej Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej ul. Kasprzaka 17 może wreszcie cieszyć się nowym pawilonem o powierzchni blisko 3 562 mkw., w którym obecnie działają już kardiologia i pracownia endoskopii. Ta ostatnia wzbogaciła się o trzy łóżka dla pacjentów.
    – Szpital Wolski zmienia się od 2007 roku, sukcesywnie otrzymując od miasta wsparcie finansowe. Łącznie z rokiem ubiegłym to już 74,2 mln złotych, a w Wieloletniej Prognozie Finansowej są zarezerwowane środki na dalszy jego rozwój – powiedział podczas oficjalnego otwarciu pawilonu nr 9 Włodzimierz Paszyński, wiceprezydent m.st. Warszawy. 
    Do nowo otwartego Oddziału przeniesione zostały: Pracownia Kardiologii Interwencyjnej, Poradnia Kardiologiczna i Pracownia Diagnostyczno-Endoskopowa.  Pojawiła się także nowa, niezbędna aparatura diagnostyczna, w tym: kardiomonitory, gastroskopy, kolonoskopy, aparaty EKG, aparat do znieczulenia, stoły zabiegowe, łóżka dla pacjentów, meble, sprzęt komputerowy i gospodarczy. Jej zakup sfinansowany został z budżetu  miasta.
    – Jest to pierwszy pawilon łóżkowy wybudowany na naszym terenie po II wojnie światowej – podkreślił Robert Mazur, dyrektor szpitala. 
    Budynek o numerze 9 zlokalizowany jest między porodówką Instytutu Matki i Dziecka, a  oddziałem geriatrycznym. Pachnie świeżością i sterylnością. 
    Poziom „-1” zajmuje kardiologia interwencyjna, do której przynależy Ośrodek  Diagnostyki i Terapii Wewnątrznaczyniowej. To istotne miejsce dla pacjentów z kłopotami sercowymi, gdyż to właśnie tutaj wykonywane są całodobowo zabiegi specjalistyczne typu koronarografia czy angioplastyka, jest też sala opatrunkowa do pielęgnacji ran po zabiegach i pracownia prób wysiłkowych Znajduje się tu również Ośrodek Elektroterapii Serca z pracownią kontroli kardiowerterów, gdzie pacjenci poddawani są zabiegowi wszczepiania rozrusznika serca.
    Na parterze usytuowano  odział intensywnego nadzoru kardiologicznego z system stałego monitorowania czynności życiowych przez personel dozorujący oraz pracownie kontroli stymulatorów serca, echokardiografii serca i endoskopii oraz gabinety diagnostyczno-zabiegowe.
    Piętro należy do Oddziału kardiologicznego z 34 łóżkami oraz pracowni poradni kardiologicznej: stymulacji p/przełykowej serca, prób pionizacyjnych oraz Holtera, EKG i RR.  Znajduje się tu również m.in.: izolatka z zapleczem higieniczno-sanitarnym, punkt pielęgniarski, gabinet badań i gabinet diagnostyczno-zabiegowy.
    Pacjentom pozostaje mieć tylko nadzieję, że teraz zmniejszą się kolejki do lekarza specjalisty kardiologa.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko