mobile

Każdy kto trenuje systematycznie może się rozwijać i cieszyć tym jeszcze niewinnym futbolem

Młodzi adepci futbolu z Warszawskiej Akademii Piłki Nożnej z rocznika 2008 zakończyli rozgrywki w IV lidze okręgowej E1 Orlik w grupie 7. Postanowiliśmy podsumować sezon drużyny U-11. Oto efekt.

Marcin Kalicki
Każdy kto trenuje systematycznie może się rozwijać i cieszyć tym jeszcze niewinnym futbolem

Obecnie zespół tworzy blisko dwudziestu zawodników i jest on budowany przez szafa szkolenia Akademii - Andrzeja Jasińskiego praktycznie od nowa, po odejściu kilku kluczowych piłkarzy.

- Niektóre drużyny były jeszcze poza naszym zasięgiem, z niektórymi toczyliśmy wyrównane boje. Było zwycięstwo, były remisy, przytrafiły się też porażki, ale przede wszystkim cieszy to, że każdy miał możliwość gry. Każdy kto trenuje systematycznie może się rozwijać i cieszyć tym jeszcze niewinnym futbolem - mówi Grzegorz Siedlecki, prezes WAPN, a jednocześnie trener współprowadzący grupę z rocznika 2008. - Zawodnicy są bardzo radośni w swojej grze, mecze są dynamiczne, dużo się w nich dzieje, jest stwarzanych multum sytuacji podbramkowych. Z drugiej strony to jednak jeszcze wstępny etap szkolenia, gdzie jest dużo beztroski, frasobliwości i sporo przypadkowości. Chłopcy trenują w duchu Akademii, są coraz bardziej waleczni i coraz więcej potrafią. Kiedy funkcję trenera objął szef szkolenia młodzi adepci futbolu przez pół roku z grupy nieskoordynowanej, jeśli chodzi o jakość, zrobili ogromny postęp techniczny, co widać na boisku. Cieszą się grą, piłka się ich słucha. Praktycznie grupa staje się wyrównana - dodał prezes Siedlecki.

Co drużyna chce osiągnąć w przyszłym sezonie? - Na pewno chcemy utrzymać w tej grupie radość z gry, którą obecnie prezentują, wyzwolić w nich jeszcze więcej siebie i sprawić żeby udało im się wygrać więcej spotkań niż w tym sezonie, ale przede wszystkim stawiamy na technikę użytkową każdego z chłopców, w której się indywidualnie rozwijają i są coraz lepsi - powiedział Grzegorz Siedlecki.

Drużyna Warszawskiej Akademii Piłki Nożnej już rozpoczęła się przygotowania do nowego sezonu. O tym czy awansuje w nim do kolejnego szczebla ligowych rozgrywek dowiemy się wiosną przyszłego roku.

Fot. Warszawska Akademia Piłki Nożnej

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda