mobile

Kibice Polonii wspomogą piłkarzy

Fani Czarnych Koszul rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na premie dla piłkarzy za zwycięstwo w meczu derbowym z Legią II. Poloniści od kilku miesięcy nie otrzymują wynagrodzenia z klubu, stąd inicjatywa kibiców, której nadali nazwę #akcjapremia.

Szymon Przedpełski/ fot. Zbigniew Luchciński
Kibice Polonii wspomogą piłkarzy

Inicjatorami akcji wsparcia piłkarzy są portal DumaStolicy.pl oraz grupa kibicowska Ultras Enigma. We wspólnym komunikacie nawołują kibiców do wpłacania pieniędzy dla graczy Czarnych Koszul. „Jak dobrze wiadomo piłkarze od dawna nie otrzymują pensji. Jest ciężko! Pokażmy, że kibice nie zostawią Polonii w potrzebie.” Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem portalu zrzutka.pl.

Mecz Polonii z rezerwami Legii, będzie pierwszym spotkaniem na Konwiktorskiej w rundzie wiosennej. Odbędzie się w sobotę, 23 marca o godzinie 17. Dodatkowo w przypadku braku zwycięstwa Czarnych Koszul w derbach, kibice zamierzają wypłacić piłkarzom premię za trzy wygrane z rzędu w kolejnych meczach.

Nadal nie wiadomo czy klub w najbliższym czasie ureguluje zobowiązania wobec piłkarzy, oraz czy ci drudzy nie rozwiążą masowo kontraktów. Polonia liczy na rychłe podpisanie umowy promocyjnej z miastem, na mocy której klub mógłby liczyć nawet na poł miliona złotych. Taka kwota pozwoliłaby ugasić pożar w klubie i względnie spokojnie dokończyć sezon. Rozmowy w tej kwestii wciąż trwają.


 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda