mobile
REKLAMA

Kiedy powstanie przedszkole przy ul. Tanecznej?

Przedszkole przy ul. Tanecznej 74 miało zostać otwarte w 2015 roku, jednak do tej pory mieszkańcy Ursynowa nie doczekali się zapowiadanej inwestycji. Władze dzielnicy zapowiadają, że nie zrezygnowały z pomysłu i placówka dla najmłodszych powstanie na początku lipca przyszłego roku.

Marcin Kalicki
Kiedy powstanie przedszkole przy ul. Tanecznej?

Jak zapewniają ursynowscy urzędnicy w niespełna rok powstanie przedszkole z siedmioma oddziałami wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem terenu. Do nowej placówki będzie mogło uczęszczać sto siedemdziesiąt pięć najmłodszych mieszkańców miasta stołecznego Warszawy. We wrześniu zostanie wydane pozwolenie na budowę i wtedy nie będzie już żadnych przeszkód, aby rozpocząć prace przy ul. Tanecznej.

- Co prawda moje pierwsze dziecko nie miało możliwości przyjść tu do przedszkola, choć bardzo chcieliśmy z mężem, aby tak się stało, to mamy nadzieję, że nasza młodsza pociecha już skorzysta z nowej placówki. Na Ursynowie, tak jak chyba w całej Warszawie jest coraz więcej dzieci. Żłobki, przedszkola i szkoły to podstawowe i niezbędne inwestycje, które powinny być przeprowadzane przez władze każdej dzielnicy - mówi Izabela Jakubowska, mieszkanka Imielina.

Wykonawcą projektu została wyłoniona w ramach przetargu firma "Syntax" Spółka z o.o. Zgodnie z umową firma ta na 1 498,7 m2 powierzchni użytkowej ma poza budową budynku przedszkola wraz z niezbędnym wyposażeniem m.in. wybudować plac zabaw, zadbać o zagospodarowanie terenu oraz nowe ogrodzenie. Inwestycja będzie realizowana w systemie zaprojektuj i wybuduj. Jej koszt to 7 747 100,01 zł. Termin zakończenia prac został wyznaczony na 5 lipca 2019 roku, zatem pierwsze przedszkolaki zawitają do nowej placówki dokładnie za dwanaście miesięcy.

Marcin Kalicki

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda