mobile

Kiedy przy ul. Kazury powstanie żłobek?

Coraz więcej dzieci rodzi się w Warszawie. Nie inaczej jest w samym Ursynowie. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny w dzielnicy tej odnotowano w ubiegłym roku 816 urodzeń i 497 zgonów. Jest to jeden z najlepszych wskaźników przyrostu naturalnego w mieście stołecznym.

Marcin Kalicki
Kiedy przy ul. Kazury powstanie żłobek?

Nie ma co się dziwić zatem, że zapotrzebowanie na żłobki i przedszkola także się zwiększa. Władze dzielnicy zapowiadały powstanie do końca kadencji dwóch nowych żłobków. Jednak o ile z placówką przy ul. Cynamonowej, na która dzielnica dostała dodatkowe środki z miasta, raczej nie będzie problemu, o tyle z drugim żłobkiem już tak.

Przetarg na inwestycję przy ul. Kazury Urząd Dzielnicy Ursynów ogłosił we wrześniu 2017 roku. Jednak okazało się, że środki zarezerwowane w budżecie na ten cel są niewystarczające. Najniższe oferty były i tak o wiele wyższe niż planowane przez urzędników. Podobnie było w kolejnych ogłoszonych przetargach. Oferent nie został wybrany także za drugim, trzecim, czwartym ani piątym razem. Władze Ursynowa ogłosiły w czerwcu tego roku kolejny już szósty przetarg na budowę "pechowego" żłobka.

- Jest to skandal i kolejny dowód na to, jak słaby i nieudolny mamy zarząd pod kierownictwem burmistrza Roberta Kempy. Szkoda nawet tego komentować... Dobrze, że ta kadencja się kończy - powiedział Jarosław Płaskociński, sekretarz Stowarzyszenia Nasz Ursynów.

Zgodnie z zamówieniem publicznym przy ul. Kazury ma zostać wybudowany integracyjny żłobek wraz z infrastrukturą zewnętrzną. Placówka ma być przeznaczona dla 150 dzieci - 6 oddziałów po 25 najmłodszych mieszkańców Ursynowa w każdym. Sam budynek ma mieć dwie kondygnacje i ma posiadać dwa wejścia. Wokół nich mają znajdować się tereny zielone oraz plac zabaw wyposażony w elementy małej architektury i zabawki dla każdego rocznika.

Choć żłobek przy ul. Kazury miał powstać do końca obecnej kadencji samorządu, już wiemy, że tak się nie stanie. Termin zakończenia realizacji w ostatnim zamówieniu publicznym to 30 listopad 2019 roku. Ponad roczne opóźnienie może jednak jeszcze się zwiększyć.

Marcin Kalicki

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda