mobile

Kiedy szkoła na Chrzanowie?

Chrzanów jest obecnie jednym z tych miejsc w Warszawie, w którym przybywa najwięcej mieszkańców. Nic więc dziwnego, że chcieliby oni mieć na tym terenie zapewniony odstęp do edukacji dla swoich dzieci. Jednak planowana przy ul. Szeligowskiej placówka ma być gotowa dopiero w 2020 roku. 

Marcin Kalicki
TAGI
Kiedy szkoła na Chrzanowie?Zespół szkolno-przedszkolny na Bemowie początkowo miał powstać w okolicy ul. Lazurowej. Rada m. st. Warszawy przeznaczyła już w 2016 roku na tą inwestycję pond 35 mln zł. Jednak ówczesny burmistrz Marek Lipiński zdecydował o zmianie lokalizacji i wybrał działkę przy ul. Szeligowskiej wskazując na fakt, iż docelowo będzie ona bardziej potrzebna w centrum Chrzanowa. Zespół szkolno-przedszkolny miał zostać zaprojektowany jeszcze w 2016 roku, a w latach 2017-2019 nastąpić miała realizacja tej inwestycji.
Skąd zatem rozbieżność w datach tej niezwykle potrzebnej dla mieszkańców inwestycji? – Opóźnienia wynikają z niewystarczającej determinacji urzędników w realizacji tej inwestycji, a także błędnego założenia, że na tej nieuzbrojonej działce dla się coś w miarę szybko zrobić – mówi Jarosław Oborski, radny klubu „Wybieram Bemowo”.  
Przedstawiciel Rady Dzielnicy wskazuje również, że władze nie powinny skupiać się tylko na tej jednej lokalizacji. – Szkoła przy ul. Szeligowskiej to ciągle za mało. Równocześnie powinna być budowana szkoła na działce przy skrzyżowaniu trasy S8 i ul. Lazurowej, bo to jest działka, gdzie można w miarę szybko zbudować placówkę oświatową – dodaje radny Oborski. 
Planowane przy ul. Szeligowskiej żłobek, przedszkole i szkoła podstawowa przez opóźnienia powstaną nie wcześniej niż w 2020 roku. 
Marcin Kalicki

źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/dzieci-szko%C5%82a-emocje-globus-2835430/

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko