mobile
REKLAMA

Kijki w dłoń! Rusza „Ursynowski Nordic Walking”

Już dziś rozpoczyna się kolejna edycja cyklu bezpłatnych, cieszących się dużą popularnością zajęć pn. „Ursynowski Nordic Walking”. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnych weekendowych spacerów  z kijkami po Lesie Kabackim.

Redakcja/ fot. pixabay.com
Kijki w dłoń! Rusza „Ursynowski Nordic Walking”

W tym roku na prośbę uczestników, którym nie straszna zimowa aura zaczynamy wcześniej o 1,5 miesiąca. Podobnie jak w poprzednich latach, organizatorzy zapewniają sprzęt (kije – po 20 par na grupę) dla uczestników zajęć w każdej z przewidzianych grup. Marsz leśnymi ścieżkami poprowadzi wykwalifikowana i doświadczona instruktorka, która zapozna wszystkich chętnych z zasadami tej aktywności fizycznej praz będzie doskonalić ich umiejętności.
Odpowiednio prowadzony trening z dobrymi kijami do nordic walking to świetny sposób na poprawę kondycji fizycznej i osiągnięcie korzyści zdrowotnych. Marsz z kijkami jest skuteczniejszy niż zwykły dynamiczny spacer, u osób trenujących nordic wali poprawia się wydolność fizyczna, a także parametry dotyczące funkcjonowania układu oddechowo-krążeniowego.

Zajęcia w ramach „Ursynowskiego Nordic Walkingu” odbywać będą się regularnie zgodnie z harmonogramem zamieszczonym poniżej.
Prosimy o zwrócenie uwagi stopień zaawansowania uczestników w poszczególnych grupach i związane z tym szybsze lub wolniejsze tempo. Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nordic walking zapraszamy do grup wolniejszych. Mamy też specjalną środową grupę dla seniorów, dostosowaną do ich stanu zdrowia i sprawności fizycznej.
Zapisy do grup odbywają się pod numerem telefonu 793 111 008 (tylko w godz. 10.30-18.30 w dni powszednie) lub adresem email: radom.marta@gmail.com. Przez cały czas trwania cyklu można także zapisywać się u instruktorki bezpośrednio przed zajęciami – w przypadku pozostawania wolnych miejsc na liście. Przed rozpoczęciem udziału w „Ursynowskim Nordic Walking” konieczne jest zapoznanie się z regulaminem zajęć (w załączeniu) i jego akceptacja.
Zbiórka na zajęcia odbywa się koło pętli autobusowej przy hipermarkecie „Tesco” (stacja metra „Kabaty” – na parkingu Tesco – druga brama wjazdowa).
Program realizowany jest inicjatywy i ze środków finansowych Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.
Terminy realizacji zajęć w ramach programu „Ursynowski Nordic Walking” w 2018 r. (uprzejmie prosimy o zwrócenie uwagi na grupy dla osób mniej lub bardziej zaawansowanych, szybsze i wolniejsze).

Od 20 stycznia 2018 r. do 16 grudnia 2018 r. (oprócz 31 marca i 1 kwietnia – Wielka Sobota i Wielkanoc) według następującego harmonogramu:

Grupy sobotnie – nr 1 i 2

Grupa nr 1 (grupa średnio zaawansowana – średnie tempo marszu, szlifowanie techniki, lekkie ćwiczenia) – w soboty w godz. 12.00-13.30

Grupa nr 2 (grupa początkująca – spokojne tempo marszu, nauka techniki od podstaw ) w soboty w godz. 13.45-15.15

Uwaga – zajęcia grupy nr 2 nie odbywają się w trakcie wakacji tj. od 1 lipca do 31 sierpnia

Grupy niedzielne nr 3 i 4

Grupa nr 3 (grupa średnio zaawansowana – średnie tempo marszu, szlifowanie techniki, lekkie ćwiczenia) – w niedziele w godz. 12.00-13.30

Zajęcia grupy nr 3 nie odbywają się w trakcie wakacji tj. w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia

Grupa nr 4 (szybkie tempo marszu, intensywne ćwiczenia, długie dystanse) – w niedziele w godz. 13.45-15.15.

Uwaga – w wakacje tj. od 1 lipca do 31 sierpnia zajęcia tej grupy odbywają się w soboty o godz. 13.45

Grupa środowa nr 5 – dla seniorów

Grupa nr 5 – przeznaczona specjalnie dla seniorów i dostosowana do ich stanu zdrowia oraz sprawności fizycznej – w środy w godz. 11.00-12.30.

Źródło: ursynow.pl
Fot.: https://pixabay.com/pl/zima-śnieg-nordic-walking-mróz-2723469/

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda